Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azt mondták nekünk iskolába,...

Azt mondták nekünk iskolába, hogy jövőre kötelező két faktot választani igaz ez?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre nem a fakultációról akarom magamat kihúzni, hanem hogy azokat a faktokat amikre én szeretnék járni (kémia, fizika) nem is indítják el, ehelyett csak néhányat lehet választani pl. angol, irodalom, töri stb amik engem nem érdekelnek. Betöltöttem a 18. évet (nulladikos voltam), és kíváncsi vagyok hogy rálehet e erőltetni egy felnőttre bizonyos faktokat, főleg úgy hogy jó néhány fakt nem is indul. Én úgy tudom hogy ezeket lehetőségünk van felvenni, de nem kötelezhetnek rá minket, legalább is egyik ismerősömnek sincs ilyen az iskolájába. Törvényeket és jogszabályokat kérnék belinkelni, eddig még nem sok mindent találtam és elég sürgős is lenne.
2013. máj. 16. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kötelező fakultációra járni.

De ha te kémiára és fizikára akarsz menni, helyette csak irodalom, történelem indul, akkor rossz iskolát választottál.

Iskolaváltáson nem gondolkodtál?


Ha maradsz, fizika emelt szintű érettségire talán önállóan (néha kis tanári segítség kísérlethez) is fel lehet készülni, kémiára nem hiszem.

2013. máj. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincsen sok választási lehetőségem sajnos, de törvények linkeljetek lécci hogy valamivel bizonyítani is tudjam.
2013. máj. 16. 16:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem igaz.
2013. máj. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést, de nekem ezt alá is kell támasztanom valamivel.
2013. máj. 16. 16:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem az iskola saját maga szabályozza, a tantervben nézz utána. Nem hiszem, hogy erre lenne külön törvényi szabályozás.
2013. máj. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Próbáltam Neked keresni valamit, Kérdező, de én se jutottam semmire:S:S

Szerintem próbálj meg szülővel iratni valamit, nem tudom amúgy tényleg.:S:S Részvétem:(

2013. máj. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!