Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A háromlakásos sorház társashá...

A háromlakásos sorház társasháznak minősül? Ha igen, kötelező közös képviselőt választani?

Figyelt kérdés
2006-ban épült sorház, az alapító okirat szerint társasház. Eddig nem volt közös képviselőnk és közös költséget sem fizettünk, de most az egyik szomszéd ezt akarja, míg én nem, fölösleges költekezésnek és vitaforrásnak tartanám.
2013. márc. 12. 14:41
 1/4 A kérdező kommentje:
És ha ilyen esetben szavazna a közgyűlés, hogy értendő a kétharmados többség? Azaz ha egy napirendi pontra ketten igennel, egy nemmel szavaz, akkor azt elfogadta a kögyűlés vagy nem?
2013. márc. 12. 15:00
 2/4 Napkiraly ***** válasza:
3 lakás alatt lehet, de nem kötelező. Bíróságtól is kérheti a megalapítását. Szerintem felesleges, csak viszi a pénzeteket
2013. márc. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én sem szeretnék, viszont az egyik szomszéd előállt az ötlettel,és ha nem muszáj, akkor inkább ne legyen. :-)
2013. márc. 16. 08:09
 4/4 anonim válasza:

A társasházakról szóló 2003. évi CXXXIII. törvény 13. § (3) bekezdése szerint "A legfeljebb hatlakásos társasház közössége dönthet arról, hogy szervezetére és működésére az e törvényben meghatározott rendelkezéseket alkalmazza. Ha a közösség ilyen határozatot nem hoz, e törvénynek a szervezeti-működési szabályzatra, a közgyűlésre, a közös képviselőre, illetőleg az intézőbizottságra és a számvizsgáló bizottságra vonatkozó rendelkezései helyett a Ptk. közös tulajdonra vonatkozó szabályait kell alkalmazni."


Tehát 6 lakás alatt nem kötelező.

2018. okt. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!