Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi számít megrontásnak,...

Mi számít megrontásnak, liliomtiprásnak?

Figyelt kérdés

a, 14 év alatti 14 év alattival

b, 14 év feletti 14 év alattival

c, 18 év feletti 14 év alattival

d, 14 év feletti 14 év felettivel

d, 18 és feletti 14 év alattival


Illetve milyen módon bírálják el az eseteket és mi a kiszabható büntetés?


2009. okt. 2. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
a c. a minősített eset. a b. határeset, mert igazából legalább 5 év korkülönbség kell, ahhoz hogy arról beszéljünk. akkor viszont többet ülsz, mint monte cristo.
2009. okt. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A 'c' és a 'd' ugyan az, nem? Egyébként ezt a megnevezést arra használják, mikor egy nagykorú létesít szexuális kapcsolatot egy gyermekkorúval, szóval valóban a 'c' válasz a "helyes".
2009. okt. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
ana ja nekem is van ilyen ismerősöm, fujjj
2009. okt. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Én úgy tudom, hogy 14 alatt senkinek senkivel sehogy,

18 év feletti 14-18 évessel csak akkor, ha a korkülönbség kevesebb, mint öt év.

21:18 meg hülyeséget írt... Tegyük fel, hogy én is, és a barátnőm is 17 évesek vagyunk... Egyszer csak valami folytán 18 éves leszek. Tehát tegnap még szabad volt, ma meg már nem? :P

2009. okt. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves 21:58-as!

Ha jól megfigyelted volna, láthattad volna, hogy azt írtam, hogy 18 év feletti nem léphet szexuális kapcsolatra gyermekkorúval, vagyis 14 év alattival. Amit te írsz nagyon nem vág egybe avval, amit én írtam.

2009. okt. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát ez kicsit bonyolult a 14. az valóban az alap. tehát, aki 14. életévét betöltöttel közösül az nem követ el bűncselekményt. De nézd meg itt van , hogy mi a megrontás, erre vonatkozó része:


Btk. 201. § (1) Aki tizennegyedik életévét be nem töltött személlyel közösül (itt tehát az elkövető több, mint 14), valamint az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét meg nem haladott személlyel fajtalankodik, bűntettet követ el, és egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét be nem töltött személyt arra törekszik rábírni, hogy vele közösüljön vagy fajtalankodjék, bűntettet követ el és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(3) A büntetés két évtől nyolc évig, illetőleg egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1), illetőleg a (2) bekezdésben meghatározott bűncselekmény sértettje az elkövető hozzátartozója, avagy az elkövető nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt áll.


Végülis ez a lényeg, de a megrontásna van mág néhány esete.

2009. okt. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm. Egyébként a c és a d nem ugyanaz.

c= 14-18 éves korig

d= 18-tól felfelé


De arra voltam konkrétan kíváncsi, ha egy 14-18 év közötti személy közösül egy 14 év alattival, az bűncselekmény-e.

De akkor megkaptam a választ, hogy csak akkor, ha a korkülönbség több, mint öt év, tehát mondjuk 16 és 11 évesek. Jól értelmezem?

2009. okt. 3. 10:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Én vagyok, aki a törvényt írta. Nem érteklmezed jól. Ha valaki aki elmúlott 14, közösül egy 14 év alattival, aki a 12-t már betöltötte, akko rbűncselekmény. A korkülönbség teljesen mindegy és az az is, hogy az elkövető elmúlt-e 18, vagy nem. Ha akivel lefekszik még 12 sincs, akkor nem megrontás, hanem erőszakos közösülés lesz, függetlenül attól, hogy akrta-e a szecxet a sértett, vagy nem. (Megrontásnál mindig akarja mindkettő.) Fajtalanságnál van annak jelentőságe. hogy az elkövető elmúlt-e 18, de a sértett itt is 14 év alatti lehet csak.
2009. okt. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tehát ha egy 15 éves lefekszik egy 13 évessel, akkor megrontás, viszont ha a 15 éves a 11 évessel, akkor erőszakos közösülés.

Most jól értem?:)

2009. okt. 4. 11:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen.:) Persze csak ha a 13 éves is akarja, ha nem akkor az is erőszakos közösülés.
2009. okt. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!