Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megrontásnak számít és büntete...

Megrontásnak számít és büntetendő ha én 23 éves vagyok a barátom meg 16? Csak azok írjanak akik nem fikáznak csak a kérdésemre tudnak felelni! Ha tudtok linkeljetek még nekem ehez kapcsolódó törvényeket is!

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2009. márc. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Elvileg ha a fiú is beleegyezik, nem büntetendő. És melyik 16 éves ne egyezne bele??? ;) Törvényt sajnos nem tudok linkelni, de a törvény ebben az esetben nem különbözteti meg hogy a fiú vagy a lány idősebb. Más kérdés, hogy később hogyan bizonyítod, hogy tényleg akarta.
2009. márc. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Megrontásnak csak a 14 éven alulival folytatott nemi kapcsolat minősül, akkor is ha az érintett beleegyezett.
2009. márc. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Több ilyen kérdés volt már. BTK. 201. paragrafus: csak akkor számít a szex bűncselekmények, ha a fiatalabb fél nem töltötte be a 14. életévét. (meg persze az erőszak, de az más téma)

Ha bárki 14 év alattival közösül, ill. ha 18 feletti 14 év alattival pettingel.

2009. márc. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
A kérdésből nem derül ki, az is lehet, h mindketten fiúk, de ez nem számít a törvény szerint.
2009. márc. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
óóóó köszi szépen csak azért kellett mert engem a suliba a sok k***ög tanár fenyeget meg pofáznak h megrontásnak számít de holnap a pofájukba tömöm azt amit kinyomtattam h 14 éven aluliakra igaz
2009. márc. 3. 11:25
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A "bárkit" természetesen úgy értettem, hogy 14 feletti, hisz az alatt nem is büntethető.
2009. márc. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Egy 23 évesnek "pofáznak", h miért szexel 16 évessel??? Az ész megáll...
2009. márc. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%

Olyan tévhitek vanna az emberek agyában sokszor, látjátok, a hatalmas felvilágosító munka eredménye, ami ebben az országban működik (azaz hogy nincs....).


A Btk. szerint 14 év a korhatár, innentől kezdve szexelhetsz te 15, 16, 17, 19, 25, 45, 55, 69 és 85 évessel is, teljesen mindegy.


Aki írta azt a számomra kicsit csípős megjegyzést, hogy netán két fiúról van szó, tök mindegy, akkor is ugyanez a szabály, tehát 14 felett azt csináltok amit akartok !!


Az más kérdés, hogy milyen érdekes a társadalom, ha két fiúról lenne szó, ahol az egyik mondjuk jóval idősebb, míg a másik egy kamasz, akkor rögtön jönnek a pedofíliával, ha viszont a lány az idősebb, és ő "eljátszik" egy kamasz sráccal, na azt meg amolyan izginek tartják legtöbben. Hát nem tudom erre mit mondjak, a rengeteg tévhit és előítélet ...


Nekem is van kamasz unokatestvérem és egy az egyben ezzel a kérdéssel jött hozzám nem olyan rég, hogy most mi lesz, mert ő még nem egészen 16 és egy 24 évessel van együtt. Merthogy a szülei azt mondták, 16 év a korhatár. Na és akkor győzöm szerencsétlennek elmagyarázni, hogy a szüleid nagyon nagy tévedésben vannak drágám, merthogy 14 a határ, és tulképpen alig akarta elhinni, mert valóban a suliban is a tanároktól is valamiért ezt a 16-os határt hallja. Hogy miért jó hülyíteni az ifjúságot? Vagy csak ekkora a tudatlanság? Egyik se túl bíztató ...

2009. márc. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen még1x a válaszokat:)örülök neki:)
2009. márc. 3. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!