Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valamit elolvastam és...

Ha valamit elolvastam és hasomlóan leírom a weboldalamra az lopás?

Figyelt kérdés

Szóval:

Van egy oldal ott van egy hír én azt elolvasom, majd nem CTR+C CTR+V-vel hanem saját szavaimmal leírom ami ott volt az oldalon.Ha nem tüntetem fel a forrást az bűncselekmény?

És forrásal?

_______________________________________________________________

Tudom nem szabad de egy 2. kérdés:

a hír oldalak meg ilyen gamestar, PC world, hvg...stb

azok honnan tudják meg, hogy baleset történt, kijött egy új játék..stb?


2013. máj. 20. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:

igen, lopás

fel kell tüntetni a forrást.


a szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. tv.-t olvasd el.

[link]

2013. máj. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi
2013. máj. 20. 16:26
 3/4 anonim ***** válasza:

A CreativeCommons-os (CC) írományokat, ha szószerint adod tovább, a forrást feltűntetve, nem lesz gond.


A médiumok az MTI-től, vagy a riportereiktől szerzik az infót, ha játék magazinról van szó, akkor azok meg szerződésben állnak a kiadókkal (a játékokéval).

2013. máj. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ha a saját szavaiddal, a saját megfogalmazásodban írsz valamiről, az nem minősül szerzői jog megsértésének, mert az onnan már a saját szellemi terméked!


csak gondolj bele, amikor pl. egy pszichológus "kitanulja" a szakmát (értsd: olvas Jungtól, Freudtól, és a többi), majd tart egy előadást mindezen tudás felhasználásával, akkor az is lop? NEM!


csak akkor sértesz szerzői jogot, ha idézel valakitől a forrás feltüntetése nélkül, mert abban az esetben kvázi a sajátodként tünteted fel az ő "szellemi termékét", de abban az esetben ha adaptálod, majd saját magad adod át az infót, az már a saját gondolatod, hiszen magadévá tetted, stb...

2013. máj. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!