Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csirkecomb lopásért eljárást...

Csirkecomb lopásért eljárást indítanak?

Figyelt kérdés

[link]

De ha az öregek tulajdonait szétlopják a ...-ok, azzal senki nem csinál semmit!!!!! Mert megélhetési bűnöző. Miért???? :/



2013. ápr. 25. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Indítanak akár egy rossz csoki lopásában is eljárást!


"De ha az öregek tulajdonait szétlopják a ...-ok, azzal senki nem csinál semmit!!!!! Mert megélhetési bűnöző. Miért???? :/"


Ha értelmezed a mondatot ebben is indítottak lejárást, csak a bíróság elengedte!!!! Nem a rendőrök nem fogták el egy egy ilyen esetben a teve* *igányt, hanem a bíróság enged el mindenkit!

2013. ápr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos több olyan esetről tudok, amikor tudták ki az elkövető, de meg sem próbálták bizonyítani a bűntettet.

Pedig a cigány udvaráról hozták haza az ellopott tárgyat. Hiába tettek feljelentést, még jegyzőkönyvet sem kaptak róla hónapok múlva sem. Annyi ilyet látok, tapasztalok, hogy ezért forrt már fel az agyam!

2013. ápr. 25. 11:57
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

"Pedig a cigány udvaráról hozták haza az ellopott tárgyat. Hiába tettek feljelentést, még jegyzőkönyvet sem kaptak róla hónapok múlva sem."


Pontosítanék, bejelentést tettek. Ez nem bűntett, hanem szabálysértés, ha 50eFt alatti tárgyat(kat) visz el. Ha sértetlenül vissza tudja adni az ellopott cuccot, akkor helyszíni bírság formájában mondjuk én ki szoktam szabni az 50eFt maximumot. Ez 10 nap közmunka, vagy elzárás. A törvény ennyit enged és nem többet. A sértett nem fog kapni erről semmilyen értesítést, hiszen a helyszínen ki lett szabva a büntetés.

Hidd el nekem az én 50eFt-os bírságom többet ér, mint a bírósági ügyindítás. Első elkövetés esetén figyelmeztetést szoktak kiszabni!!! Attól aztán nagyon megijed az elkövető.

Ezt a megélhetési bűnözés teóriát meg nem tudom honnan szeded, a törvény előtt mindenki egyenlő. A rendőrség minden esetben eljárást indít, vagy a helyszínen szankcionál, majd átkerül a bíróságra. Az, hogy a bíróság milyen ítéletet hoz, vagy elrendeli-e a 72 órás őrizetet, hagy ne legyen már a rendőrség felelőssége...

2013. ápr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én nem említettem sehol a rendőr felelősségét.
2013. ápr. 25. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!