Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek a kötelessége a kerítés...

Farkasbela78 kérdése:

Kinek a kötelessége a kerítés újraépítése?

Figyelt kérdés

Szomszéd házból elköltöztek,majd szerintem (Illetéktelenül)egy Roma család költözött be!

Tudomásom szerint a házon sok hitel volt. Tulajdon jogilag számomra ismeretlen a tulajdonos (vagyonkezelő zrt?).

Kérdésem a következő: ez a bizonyos roma család lebontotta a kert felöli kerítést és így szabadon bejárható a kertem és hátsó udvarom! Ők persze újból költöznek,és így Isten tudja milyen család fog újra beköltözni! Jelzem ezt a házat felajánlották nekem megvételre, de hát nem is az övéké!!!

A kerítés a szomszéd házhoz tartozik! Kinek a kötelessége a kerítés újraépítése?

Fontos lenne, mert így fokozottan hátrányos helyzetbe kerültem! Felháborodásomat gondolom mindenki megérti.



2013. máj. 20. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért nem jelenteted az önkormányzaton, hogy illetéktelenek tartózkodnak a szomszéd lakásban. A szomszéd lakás tulajdonosának.
2013. máj. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az önkormányzat tisztában van a házfoglalással! Nem nyulnak hozzájuk mert.... ŐK A KISSEBSÉG!!!!
2013. máj. 20. 18:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet.

Ha árverezik a házat, próbáld meg megvenni, így később de tudod kiválasztani, ki legyen a szomszédod.


Előfordulhat, hogy kicsit buknál rajta, de az ember nyugalma megér ennyit.

2013. máj. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Olyas valami kellene amely hatására az önkormányzatot lépésre kényszeríthetném! A régi tulajdonosok úgy ithagyták ezt a házat,mint azt a szemetet amelyet te kidobsz a kukába!

Szerintem a ház a bank tulajdonában lehet!

2013. máj. 20. 19:10
 5/8 anonim ***** válasza:
ha nyugalmat akarsz, csinálsz kerítést. Akkor is, ha az az oldal nem a te kötelességed lenne.Jó magasat, téglából. Amíg üresen áll majd a ház, neki is foghatsz.
2013. máj. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát az igazság az hogy én már el is keztem a kerítés építést!Csak az idegesít hogy mind ezt a saját költségemen kell tennem!

Ismerek olyan hasonló esetet,ahól az önkormányzat hatésára a vagyonkezelő zrt rendbehozatta akrítést! Csak ott nem költöztek be illetéktelenek!

2013. máj. 20. 19:34
 7/8 anonim ***** válasza:
neked kell kerítést csinálnod és erről az önkormányzatnál írjatok papírt és fényképet ,de ettől kezdve remélem tisztában vagy azzal hogy a házad nem ér egy fabatkát sem
2013. máj. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Birtokvédelmet kell kérni, és kötelezni az eredeti állapot visszaállítását.
2013. máj. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!