Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nagykorú magyar állampolgárkén...

Nagykorú magyar állampolgárként megkaphatom az ameriaki állampolgárságot az édesanyám után, aki az USA-ban él és 31 éve amerikai állampolgár? Bővebben alább.

Figyelt kérdés

Anyám a születésem után disszidált az USA-ba, engem pedig örökbefogadtak itt, anyám harmincegy éve USA állampolgár, én pedig ahogy nagykorú lettem, kértem az örökbefogadás felbontását, mert a nevelőszüleim... - hadd ne minősítsem őket, már elvitte a rák mindkettejüket, lényeg az, hogy nyomoós okom volt rá, hogy ne akarjak hozzájuk tartozni még papíron se -, és akkor visszaírták a biológiai anyámat "anyámként" az irataimba, és azóta a viszonyom is remek lett vele, gyakran látogatjuk egymást, stb...


viszont én magyar állampolgár maradtam, ő meg nem járatos jogi dolgokban, viszont erőlteti, hogy vegyem fel utána az állampolgárságot, költözzek ki hozzá, stb... szerintetek lehet így? hogy nem élek (még) ott, és már nem vagyok kiskorú?


köszönet minden relevanciával bíró válaszért, előre is...



2013. máj. 22. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Mivel születésed után költözött ki és lett amerikai állampolgár, így neked nem jár automatikusan.


Nem vagyok járatos a témában, de lehet, hogy így könnyebben kaphatsz letelepedési/tartózkodási engedélyt családegyesítésre hivatkozva.

2013. máj. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

[link]


De ahogy nézem szülőn keresztül a születéskori állampolgárságon kívül csak akkor kaphattad volna meg, ha fiatalkorúként adtad volna be a jelentkezést, így szerintem a normál menetrend vonatkozik rád, de családtagként biztosan könnyebben kapsz hosszútávú vízumot.

2013. máj. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, az allampolgarsag egy nagyon messzi cel. Hosszu es penzigenyes folyamat. Amire neked van szukseged (ahhoz, hogy az USAba koltozz anyukadhoz), az a zoldkartya, permanent resident card, az elozo altal linkelt oldalon (uscis) mindent megtalalsz.


Mivel o az anyukad (es amerikai allampolgi), te pedig a fia, igy csaladegyesites cimen beadhatjatok a kerelmet. Eleg sokaig fog tartani (mivel mar nem vagy kiskoru) de megoldhato.


Ha neked nem megy az angol (akkor tessek rafekudni) kuldd el a linket anyukadnak, gondolom 31 ev utan neki nincs gondja az angollal es ha elolvassa az uscis oldalon a green card-os reszeket akkor erteni fogja, hogy mit kell csinalnia ahhoz, hogy neked zoldkartyat adjanak.


Ha mar elmultal 21, akkor nem 'kozvetlen' csaladtagnak szamitasz (immediate family) hanem ugynevezett "family preference category"-ba sorolnak, errol itt talalsz bovebb infot:

[link]


Egy dologra figyelj, ha meg nem hazasodtal meg, akkor ha elkezditek a zoldkartya igenylest (honapokig tarto folyamat, lehet hogy ev is) akkor ne hazasodj meg, mert valtozni fog a kategoria es kesleltetheti a folyamatodat!

2013. máj. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a válaszokat, különösen az utolsó válaszolónak, aki nagyon hasznos infókkal szolgált, angollal nincs gondom, régóta jól beszélem (hölgy vagyok amúgy;) férjhez menni se szándékozom, örülök hogy végre elváltam;) szal ezekkel nem lesz gond... voltam egyébként már többször látogatóban hosszabb-rövidebb időtartamokra, de most, hogy teljesen független lettem végre, tartósan is el tudnám képzelni az ott tartózkodást, főleg mert anyukám egészségi állapota egy balesetet követően meglehetősen megromlott, és szüksége lenne rám, hogy mellette legyek.... bonyolult lenne egyéb módon megoldani, ezért gondolkodtunk el az esetleges állampolgárság megszerzésén, de ahogy elnézem, ez sem lesz egyszerű.... köszönet még egyszer az információkért! =)
2013. máj. 24. 18:55
 5/7 A kérdező kommentje:
// és a zöld kezek természetesen mentek mindenkinek =)
2013. máj. 24. 18:57
 6/7 anonim válasza:
Végül kiköltözhettél?
2019. jún. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Rosszul kérdeztem.. Megkaptad a zöldkártyát/állampolgárságot?
2019. jún. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!