Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van e értelme ügyvédet perelni...

Van e értelme ügyvédet perelni? Ha egy Biztosítóval szembeni kártérítéses ügyben, élő meghatalmazással az elévülési időn belül az ügyvéd nem adta be a keresetet, csak utána de végig azzal hitegetett, hogy be adta időben.

Figyelt kérdés

Nem tudtam ellenőrizni az állítását,mert akadályoztatva voltam (igazoltan).Ezért elvesztettem a pert elévülés miatt...

Érdemes perelni?



#polgári per #ügyvédi hiba #biztosítós per
2013. máj. 23. 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg így van, ahogy leírtad, akkor igen. Keress egy normális ügyvédet hozzá.
2013. máj. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szóról szóra igaz! Nem álltatnám magam hülyeséggel..

Kit kell perelni az ügyvédet,vagy rajta keresztül a felelősség biztosítóját?

Köszönöm a választ!!

2013. máj. 23. 11:33
 3/11 anonim ***** válasza:
A kamaránál is érdemes feljelenteni - de legjobban akkor jársz, ha bemész hozzá és "megfenyegeted" a feljelentéssel, és akkor legalább kiderült hányadán áll a dolog.
2013. máj. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az a legszebb ebben a dologban,hogy két ügyvéd is volt ebben az ügyben,és mind a kettő elkövette ezt a hibát!

Már mondtam nekik,hogy beperelem őket azt mondták igazam van...

A keresetet be is adtam ellenük tegnap.

Csak azt nem tudom,hogy fog ebbe be csatlakozni a felelősség biztosítójuk,vagy ha elmarasztalják őket akkor még utána jön egy külön per a biztosítóval?

2013. máj. 23. 11:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát elvileg ha elmarasztalják őket, akkor neked már nem lesz ügyed a biztosítóval
2013. máj. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem!

Köszönöm a választ

2013. máj. 23. 12:09
 7/11 A kérdező kommentje:

Bocs!

Mégsem értem!:((

Azért nem lesz dolgom a biztosítójukkal mert,nekik kell fizetni saját zsebből?(azt sose tudom behajtani)

Vagy mert a bíróság kimondhatja az ítéletében hogy a felelősség biztosítójuk kártalanítson engem?

2013. máj. 23. 12:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint amikor meghúzzák a kocsidat. Ha beismerik/bíróság kimondja h az ő hibájuk volt, akkor meg kell térníteniük a kárt. Neked onnantól mind1, hogy van-e biztosításuk vagy nincs, azt ők intézik. Ugyanígy van itt is. a bíróság majd szépen megállapítja, hogy ők szúrták el, ők majd szépen bejelentik ezt a biztosítójuknak, az meg perkál neked
2013. máj. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Akkor ez mégsem olyan egyszerű mint ahogy azt éreztem is.

Mert ugye ők nem nagyon akarják kifizetni majd, a biztosítóhoz meg biztos nem jelentik be saját akaratukból,tehát nekem kell bejelentenem a kárigényemet az ítélet alapján amit a biztosító vagy elfogad vagy nem,(és nagytöbségben nem!)és akkor kezdődik az ujabb per

2013. máj. 23. 12:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen ! Sőt kell is. Ne higyje azt a többi ügyvéd, hogy a biztosító zsebreteheti őket
2013. máj. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!