Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szeretnék venni egy pisztolyt...

Szeretnék venni egy pisztolyt itthonra, mik vonatkoznak ennek a tartására?

Figyelt kérdés

lehet, hogy leteszem az alkalmasságit és szerzek egy engedélyt hogy éles fegyverem legyen itthon, de azt sem zárom ki, hogy gumilövedékest vegyek.

Azt szeretném kérdezni, hogy tegyük fel, valaki éjszaka betör a házamba, és akkor én őt lelőhetem, a saját házamban?

Úgy emlékszem, tavaly azt hallottam, hogy ez már így van.



2013. máj. 23. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Igen, mostmár a törvény szerint lelőheted - bár elriasztáshoz egy gázpisztoly is elég ám vagy egy riasztó.
2013. máj. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi! És -mivel ilyen esetben törvényes úton járok el- ez az erkölcsi bizonyítványomra ugye nincsen hatással?
2013. máj. 23. 13:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem nincs, de megjegyzem, ha valaki bemászik a kertedbe és te agyonlövöd az nem jogos önvédelem, tehát a dolgo korántsem ilyen egyszerű mint azt te gondolod
2013. máj. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze, én sem így gondoltam a dolgot, akkor nyílván nem lőném le. De ha bejön a házba, és mondjuk van is nála valami ütőeszköz, akkor gondolkodás nélkül fejbe lövöm.
2013. máj. 23. 13:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyan rendőrt, aki az első lövése után (nem halálos) összeomlott és évekig pszichiátriai kezelésre szorult. Elhiszem, hogy az amerikai filmben azt látod, hogy tök egyszerű fejbelőni valakit, de ez azért nem így megy a valóságban.
2013. máj. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szerintem érdemes kamerákat is felszerelned, hogy igazold a jogos önvédelmet.


gázfegyver nem jó lakásba, zárt helyre. a gumis talán.


éles fegyverhez eléggé rögös az út. önvédelemre nem fognak engedélyt adni. sportlövészetre talán, de annak is vannak követelményei.

2013. máj. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, nem tudni előre mit vált ki az emberből egy ilyen dolog, aki még nem találkozott vele.

ÉS valóban nem így megy a valóságban, hanem sokkal rosszabbul. Olyan világot élünk, hogy mexikóban szinte naponta fejeznek le (szadista módon) ártatlan embereket a drog cartelek és teszik fel az internetre az egész videót, meg sok fejlődő országban az emberek már szinte észre sem veszik, ha az aszfalton egy ember fekszik szétloccsant fejjel valami baleset vagy akármi következtében, stb stb stb. Itthon meg manapság divattá vált betörni házakba, megkínozni a bent lakókat és kirabolni őket. Aki ilyesmi veszélyt jelent rám vagy a családra, azt kétségtelenül hidegvérrel meglőném.

2013. máj. 23. 13:38
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát az baj.. egyik ismerősömnek van fegyvere otthon, és nem sportlövészet miatt kapott rá engedélyt, abban biztos vagyok. Ha semmiképp sem megoldható hogy önvédelemre kapjak, akkor marad a gumilövedékes.
2013. máj. 23. 13:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Múltkor láttam az egyik honlapon egy gumilövedékesre átalakított duplacsövű (lefürészelt csövű) vadászpuskát. Otthonra én ilyet vennék. Nagyon ütősen nézett ki.
2013. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!