Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A műanyag vákuumos csomagolást...

A műanyag vákuumos csomagolást együtt mérni az áruval jogszerű?

Figyelt kérdés
A "friss" árunál ugye nem lehet együtt mérni a kettőt, a papírnál le kell nullázni a mérleget. De mi van azoknál a dolgoknál, amiket előre csomagoltak és a vásárlónak így mérik, utólag?

2013. máj. 25. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Előrecsomagolton az ár is rajta van, olyannal még nem találkoztam, hogy utólag mérték volna valamiért, max. a postán.
2013. máj. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha üres a mérleg akkor láthatod, hogy minden esetben -0,004-5 mutat (kitárazzák előtte ... )
2013. máj. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez nem volt.

Biopiacon vásároltam, előre volt csomagolva az áru, de nem volt lemérve. Így került a mérlegre.

Drága csomagolás...

2013. máj. 25. 15:06
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez ilyen vákuumcsomagolás.
2013. máj. 25. 15:07
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előre vákuumcsomagolt termékről szerinted mégis hogy vegyék le neked a vákuum megsértése nélkül? Vagy inkább fizetnél 5Ft-tal kevesebbet, hogy mire hazaérsz megbüdösödjön a 3000Ft-s biopisztrángod?


Azért a szarrágásnak is vannak határai...

2013. máj. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem kell felháborodnod. Nincsen sok pénzünk, a babának veszek főleg zöldséget, gyümölcsöt.

Van olyan eladó, aki kiveszi nekem a virslit - amennyire szükségem van - a csomagból.


Egyébként meg csomagoláskor a címkére rá lehet írni a tömeget és így kiszámolni az árat.

2013. máj. 25. 17:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs sok pénzetek, de azért a MOM Park biopiacán vásárolsz, ahol minden 2-3x annyi, mint máshol? Aha, értem :)
2013. máj. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ami kevés van, azt inkább erre költöm, mint mondjuk magamnak ruhára.


Ha tudsz olcsóbb helyet, és megosztanád velem, az hasznosabb lenne. Ha a csomagoláson tudok spórolni, akkor azon fogok. :)

2013. máj. 25. 17:41
 9/9 anonim válasza:
Hol írta, hogy a MOM piacon volt?
2013. máj. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!