Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Állam vs magánszemély egy...

Állam vs magánszemély egy "szabadalom" kapcsán?

Figyelt kérdés

Üdv!


Érdeklődni szeretnék, hogy jogilag fel lehet-e lépni az állam ellen ebben az esetben: van egy adott módszer, amit korábban még nem alkalmazott az állam. Erről a módszerről valaki benyújt egy anyagot egy az állam által kiírt pályázatra ezután pedig az állam alkalmazza a módszert és úgy adja elő mintha ők találták volna ki. Ilyen esetben mit mond a jog?


2013. máj. 25. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez szerintem a benyújtott dolog jellegétől függ (tehát például lehet-e a szabadalmi hivatalban bejegyezni azt). Ha eléggé összetett és bizonyítható, hogy a benyújtás után került alkalmazásra és nagy valószínűséggel a benyújtott anyag alapján dolgozták ezt ki, akkor szerintem érdemes lehet felkeresni egy ügyvédet.
2013. máj. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lényegében egy adott műszaki eszköz alkalmazása egy adott műveletre. Bocsánat, hogy ilyen homályosan írom a dolgokat de nem szeretném konkrétan leírni mert tényleg csak kíváncsi vagyok nem akarok "keménykedni".
2013. máj. 26. 08:52
 3/5 A kérdező kommentje:
Lényegében én a lehetőségeket "felvázoltam" egy pályázati anyagban, beadtam, rá két héttel alkalmazták a módszert és rá pár nappal ment a médiában, hogy ezt a dolgok rendszeresíteni fogják. Én meg pislogtam mint hal a szatyorban, hogy ilyenkor mi a helyzet?
2013. máj. 26. 08:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne mindegy, hogy "szabadalom" vagy szabadalom. Ha nem szabadalmi oltalom által védett az ötlet, akkor csak "szabadalom". (Tehát minimum az alkalmazás bejelentése előtt nem volt beadva a szabadalom elismerésére az igény akár itthon, akár más ország szabadalmi hivatalába.)


Ez esetben nem is kell igazolni, hogy tőled lopták. A plágiummal ellentétben a szabadalmi védelem teljes körű, az első bejelentőt a szabadalom lejártáig megilleti minden jog.

Ha nincs ilyen védelem, akkor viszont neked kellene alátámasztani, hogy az általad benyújtott pályázatot nyúlták le és használták fel, anélkül hogy ezért neked fizettek volna. Nyilván sokkal nehezebb ügy.

Konkrétumok nélkül inkább egy iparjogvédelemben jártas ügyvéddel konzultálj.

2013. máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért durván sértő, hogy mindkét ötletemet (igaz ebből az egyik egy egyszerűbb dolog, bárkinek eszébe juthat, alapvetően alkalmazott dolog) felhasználták és a pályázat eredményéről még csak nem is méltóztattak értesíteni (hogy nem én lettem az első).
2013. máj. 31. 04:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!