Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha szándékosan megfertőzök...

Ha szándékosan megfertőzök valakit HÍV virussal akkor azért mekkora börtönbüntetést kaphatok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 26. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
nem eleget.
2013. máj. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
szerintem vissza kéne hozni a halálbüntetést
2013. máj. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%

És hogy gondoltad a szándékos megfertőzést?

Én úgy tudom, és nagyon remélem hogy jól tudom, hogy a vírus terjedésének a valószínűsége szexuális úton nagyon kicsi, 0,1-1% között mozog. De persze így terjed a legtöbbszőr, mert az emberek sokkal többszőr szexelnek, mint tűkkel szurkálják egymást.

2013. máj. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 ConnectCare ***** válasza:
89%

Remélem ez egy elméleti kérdés csak!


Egyébként testi sértés bűntettének számítana és szerintem a maximális 5 évet kapnád érte. Ami így nem számít soknak, de szerintem a sitten szeretnének, miután megtudnák, hogy miért vagy bent és valaki biztosan tenne róla, hogy megtudják. Így jó eséllyel szabadulnál hamarabb, lábbal előre, egy dobozban (ha nem is intéznék el a bentiek, arról biztosan tennének, hogy inkább te magad elintézd).

2013. máj. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Még nem zárult le Magyarországon az első(?) ilyen per, ott majd elválik, hogy gyakorlatban mennyi és mi jár érte.
2013. máj. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha te is fertőzött vagy, akkor mindegy, mert úgyis feldobod nemsoká, szóval ha AIDS-esként elítélnek, adnak a szarnak egy jó nagy pofont
2013. máj. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 ConnectCare ***** válasza:
100%
Az AIDS és a HIV vírus nem ugyanaz! Nem minden HIV fertőzöttnél alakul ki AIDS betegség, van, aki fertőzött, de ugyanúgy él tovább...csak közben fertőz tovább. Szóval egy HIV fertőzöttet elméletileg lehet értelme lecsukni.
2013. máj. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6 Időben megkezdett kezelés esetében már több évtizedig is elélnek az AIDS-esek.
2013. máj. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

"#6 Időben megkezdett kezelés esetében már több évtizedig is elélnek az AIDS-esek."


Az AIDS-esek, na azok már nem. Esetleg akiknél még az AIDS nem alakult ki (tehát HIV-pozitívak).

Az is csak várhatóan több évtized. Mint ahogy a születéskori várható élettartam is ~60 év, mégse éri meg mindenki.

Ezen kívül egy HIV-pozitív ember egy rakás természetesnek tűnő dolgot nem csinálhat, oda kell figyelnie csomó mindenre, és a használt gyógyszerei sem mentesek a mellékhatásoktól.

2013. máj. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!