Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon van olyan...

Magyarországon van olyan kenderfajta, ami legálisan termeszthető?

Figyelt kérdés

Neten összevissza olvasok, hogy 'vadkender ültetvényre csaptak le', meg hasonló, de úgy tudom, annak a thc tartalma majdnem 0, másra használják mint haszonnövény. A kérdésem az lenne, van-e olyan fajta, ami legálisan tartható?

És annak is olyan az illata mint a 'marihuána alapúnak'? Csak mert az illata tetszik, de másra nekem nem kéne :D


2013. máj. 27. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Persze. Rengeteg kenderfajtát lehet szabadon termeszteni. Van amit a rostjáért és van amit a magjáért termesztenek (és van kettős haszonsítású is).

[link]

2013. máj. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a pongyola fogalmazás miatt van így, "vadkender" néven a Cannabis indica-t értik, amit leggyakrabban marihuánaként használnak. Az ipari felhasználású kender C. sativa-nak olyan törzseiből áll, amiket direkt alacsony THC-tartalomra kereszteztek, vagy génkezelés után teljesen kivonták belőle. Sok alföldi kistérségben elég jellemző dolog a kendertermesztés, pl. Szeged környékén.
2013. máj. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Az ssp. indiaca is vadkender. Más kérdés, hogy köznapi nevén nem inkább indiai kenderként emlegetik, de tulajdonképpen csak egy alfaj, és nem faj, azaz ha vadkendernek hívod semmi hibát nem követsz el, és fordítva, csakmert valami kender, attól még nem feltétlenül használható kábszernek.

Elméletileg egyik másik kenderfajtára sincs tilalom, annyit termesztesz amennyit akarsz.

2013. máj. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Gusztustalan drogos kérdés :S Nem fox beállni csak az illegális kendertől kisgyerek. ha nem akarod elb@szni az életed hagyd a kendert a pics@aba
2013. máj. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, nem beállni szeretnék köszönöm... és 20 vagyok


próbáltam már a marihuánát, sztem nem éri meg, de az illata tetszett, gondoltam frissítené a szobám levegőjét, ennyi

a füstölő meg béna utánzat

2013. máj. 27. 18:41
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

" nem beállni szeretnék köszönöm... próbáltam már a marihuánát"


:LOL.

2013. máj. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2%
Küldjetek már nekem is mariskát, nálam is ódon a levegő illata vagy kokain is jó lesz :-D Heroin is.
2013. máj. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy köteg kócot veszel,kibontod hónapokig kender szagú a szoba.(Víz vezeték- szerelvény üzlet.)
2013. máj. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

De most tényleg !


Én is gondolkoztam azon, hogy a falak egy idő után beszívják a szagokat pl a dohányosok ki sem tudják rendesen szellőztetni egy idő után a lakot.


Akkor venni kell egy csomó kendert bezárt ablak mellett tele kell füstőlni és életed végéig azt fogod szívni a falakból ! ?

2013. máj. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Természetben az erő válasza:
61%
Mégis hogy tehet tönkre valami aminek a használata bizonyítottan egészségesebbé tesz és meghosszabbítja az életed?
2013. máj. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!