Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni ilyen esetben?...

Mit lehet tenni ilyen esetben? Mi történik, ha mi nem fizetünk, mert jogtalan a követelés? Tavaly egy ismerősünk lerobbant külföldön. Mi nem tudtunk érte menni, de megadtuk egy ember számát, aki persze nem ingyen, de vállalta, hogy kimegy érte.

Figyelt kérdés
Az ismerősünk végül nem fizette ki az illetőt,aki viszont ellenünk indított eljárást.Közjegyző kiküldött egy fizetési meghagyást,de nem az állandó,hanem az ideglenes címre,és ezt nem tudtuk átvenni.Most kaptunk egy újabb levelet,amiben az van,hogy jogerőre emelkedett az ügy,mivel kézbesítettnek tekintették az előző levelet is.Nekünk a köztük lévő megállapodáshoz semmi közünk,mégis lehetséges,hogy nekünk kell fizetni?
2013. máj. 28. 08:38
1 2 3
 1/25 tetro ***** válasza:
62%
aláirtatok bármit?
2013. máj. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Külföldi bírósági döntés, magyarban nem érvényes :-D EU-s tagország legalább?
2013. máj. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%

most már igen, nektek kell fizetni.


a hiba, amit elkövettetek, az az ideiglenes cím. az ugyanis éppen arról szól, hogy most nem otthon vagytok, hanem máshol, itt lehet titeket hivatalos ügyben utolérni. ezért oda küldték a papírt.


a fizetési meghagyás, meg éppen arról szól, hogy ha nem élsz az ellentmondás lehetőségével, akkor elismered a tartozást. (ha ellentmondtál volna, akkor lett volna belőle bírósági ügy)


innentől kezdve te már nem tehetsz mást, mint, fizetsz. ha fizettél, akkor nekiállhatsz követelni az ismerőstől a pénzt.


ha nem fizetsz, akkor behajtják.

2013. máj. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Aki kiment érte, az gondolom veletek állapodott meg, ti pedig aláírtátok a papírját. Ez esetben ő veletek áll szerződées viszonyban, és ti neki tartoztok. Mivel nem akartatok fizetni, ezért titeket perelt be. Ha így van, be tudja hajtani rajtatok bírósági úton.

Nektek viszont az ismerősötöktől kellene behajtani a pénzt, aki tavaly lerobbant. Gondolom ő nem írt alá veletek semmit, és nem is akar fizetni így. Így viszont bajos lesz behajtani rajta. Titeket a barátotok rendesen megszivatott.

Ha nem fizettek annak, akivel szerződtetek, akkor majd a jogi procedúra költségeit, a bíróságot is nektek kell majd kifizetni. Fizessétek meg azt amiben megállapodtatok, és hajtsátok be az ismiteken azt amit és ahogy tudtok.

2013. máj. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Ha ezzel a maussal csak szóban állapodtatok meg, akkor neki sem lesz egyszerű dolga veletek. Be kell bizonyítania, hogy ti vállaltátok az anyagi rész rendezését, ha nem tudja bizonyítani, akkor elbukja a pert valószínűleg, és még a bírósági költségek is őt fogják terhelni.
2013. máj. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Mi semmit nem írtunk alá,senkivel! Sőt,igazából csak megadtuk a telefonszámot,és ők intézték egymással a dolgot.

Viszont ők is csak szóban állapodtak meg.

Én azt nem értem,ha pl. a rendőrség ki tudja mindkét címre küldeni a papírokat,akkor a közjegyző miért nem tette ezt meg?

De ha mi nem fizetjük ki ezt a pénzt,akkor mit tud tenni a közjegyző?

2013. máj. 28. 12:11
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

na, akkor még egyszer.


TÖKMINDEGY

ha a fizetés meghagyás jogerőre emelkedett, akkor FIZETNED KELL, különben BEHAJTJÁK és még a behajtási költséget is fizetheted.


ez a hajó már elment, kész, vége, ennyi volt.

2013. máj. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 tetro ***** válasza:

Sajnos az utolsónak szerintem igaza van. Ha a fizetési meghagyást nem támadod meg, akkor az jogerőre emelkedik, nem kell hozzá semmi. Habár ha nem is tudtál róla...

De így csak várakozva valóban behajtás lesz.

2013. máj. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Ja,ez a magyar jogrendszer? Bemegyek egy közjegyzőhöz,azt mondom,mindenféle bizonyíték nélkül,hogy xy tartozik nekem,és rögtön behajtják rajta???

Ez szép...

Természetes,hogy nem várakozom,de ma kaptam kézhez a levelet,és mivel konkrétan csak a férjem tud eljárni ebben az ügyben,így gondoltam közben utána érdeklődöm.

Köszönöm a válaszaitokat,bár nem lettem nyugodtabb! :)

2013. máj. 28. 13:55
 10/25 anonim ***** válasza:

" Bemegyek egy közjegyzőhöz,azt mondom,mindenféle bizonyíték nélkül,hogy xy tartozik nekem,és rögtön behajtják rajta???"


egyrészt nem bizonyíték nélkül, csak nem kell annyira megindokolni, mint a bíróságon. arra tippelnék, hogy az ismerősötök tanúsította, hogy ti vállaljátok a költségeket.

másrészt nem azonnal, hanem küldenek egy levelet, amire ellent lehet, kell mondani. akkor bíróságra kerül az ügy és már a követelőnek kell bizonyítania, hogy ti tartoztok. ha nem mondtok ellent, akkor elismeritek a tartozást. ez így működik.

harmadrészt, a hunyók alapvetően ti vagytok az ideiglenes lakcímmel (asszem most tartózkodási hely a neve, de mindegy), az ugyanis éppen arról szól, hogy hivatalos ügyben hol kell benneteket keresni. a közjegyző ennek megfelelően járt el. az, hogy a rendőrség minkét helyre kiküldi, az ebből a szempontból édes mindegy.

2013. máj. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!