Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek kell címezni a fellebbez...

Kinek kell címezni a fellebbezést?

Figyelt kérdés
Megkaptam az járásbíróságtól az első fokú ítéletemet és az ítélethirdetéskor fellebbeztem szóban. Most jött meg az ítélet és nincs benne, hogy fellebbeztem és az sincs hogy fellebbezhetnék. Megírtam a fellebbezést és elküldtem. Mikor lesz a tárgyalás?

2013. máj. 30. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Gondolom azért nincs benne, mert szóban fellebbeztél! Az ítéletben benne kell lennie, hogy jogerős-e az ítélet, vagy nem. Ha nem akkor lehetőség van fellebbezni, amit a bíróságnak kell megcímezni. A tárgyalást majd kitűzik és értesíteni fognak róla (idézést fognak küldeni).
2013. máj. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Pont az a bajom, hogy nincs benne, hogy "nem jogerős" és az sincs hogy "jogerős". Arra a címre küldtem a fellebbezést és arra az ügyszámra és annak a bírónak, ahová/ami/aki az élsófokon aktuális volt. Az elsőfokú bíróságra, (járásbíróság)az elsőfokú bíróság ítéletének ügyszámára és az felsőfok bírójának nevére.
2013. máj. 31. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!