Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kifizetik a szabadságomat?

Kifizetik a szabadságomat?

Figyelt kérdés
Egészségügyi okokból hamarosan munkanélküli leszek. Tavalyelőtt 4 hónapot voltam táppénzen, tavaly kettőt, most fél éve betegállományban vagyok, idén még nem tudtam dolgozni. Az állapotom nem javult. Viszont a sok betegség miatt kb két éve nem voltam szabadságon. Párom szerint a szabadság törvényileg jár ilyen esetben is. Mire számíthatok a bentmaradt szabadságommal kapcsolatban? Kiírják? Kifizetik? Elvész?

2013. máj. 30. 20:19
 1/5 _Jessy_ ***** válasza:
41%
Szerintem egy jogászt kellene megkérdezned. Mindenesetre a hozzáállás, hogy fizessék ki, kicsit erkölcstelen, még ha egészségügyi okai vannak akkor is.
2013. máj. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

Amennyire tudom hogy aki sokszor van táppénzen vagy otthon marad a gyerekkel indokolt esetben tovább mint a kelleténél akkor a szabadságokat vagy kifizetik, vagy ha visszamegy dolgozni akkor kivetetik vele azt is ami 2 éve járt volna neki. A sógornőm a gyereke 5 éves koráig volt otthon vele

mert sajnos a gyerek beteg volt sokat kellett orvoshoz járni és így maradhatott vele. Majd amikor a gyerek meggyógyult és mehetett oviba, akkor kivetették vele azokat a szabikat amik bent maradtak az elmúlt évekből és szépen maradhatott otthon szabadságon még vagy 1 hónapot mielőtt újra munkába állt volna.

Ha esetleg megszűnne a munkaviszonyod, akkor nem tudom hogyan van, ez elméletben kötelességük kifizetni, de ha nem akarják akkor vagy azt fogják mondani hogy zárják le a táppénzed és menjél vissza és akkor töltsd le a szabadságokat, és utána szüntetik meg a munkaviszonyod. Vagy ha egyiket sem akarják akkor beszélj egy ügyvéddel mert a munkáltatónak kötelessége a szabit kiadni, mert ez államilag jár neked. Tehát azt a pénzt nem nyúlhatja le! Mert nem az övé.

2013. máj. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
20:34 Mi az erkölcstelen?
2013. máj. 30. 21:13
 4/5 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló nem tudom miről beszél de ilyen nincsen , hogy 5 év múlva letölti valaki a szabadságát.


A szabadságok nem vonhatók össze, ezért csak az idei szabadságod van meg . Amiket az előző éveidben voltak azok elúsztak. Fáradt vagyok kikeresni pontosan, de a szabadságok januárig vagy februárig vihetők át a következő évbe .

2013. máj. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kifizetik.
2013. máj. 31. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!