Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyi igazolványszám, név...

Személyi igazolványszám, név és lakcím "elvesztése" esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

Szóval nem maga az igazolvány veszett el, hanem egy papírlap, amin ez a 3 adat szerepelt.

Le kell-e cseréltetni az igazolványt a visszaélések elkerülése érdekéében? Vagy ez a 3 adat kevés?



2013. jún. 1. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
nincs teendő.
2013. jún. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez most egy komoly kérdés?


Vagy életedben még soha sehol nem kellett megadnod ezt a 3 adatot együtt?


Elég egy mobil előfizetést venned már ott ki kell adnod ezt a 3 adatott együttesen, utána is igazolványt cserélnél?


Semmi teendőd nincs így...

2013. jún. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmi. Mi lenne a teendő? Írsz róla egy új papírlapot és kész.
2013. jún. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én tényleg ilyen hülye vagyok. Amúgy ha hivatalban vagy boltban adom meg az adataimat, ott elvárható az adatvédelem. Ellenben ha az utcán megtalálja egy sunyi alak, akkor esetleg kezdhet vele valamit. Erre irányult a kérdés, hogy ez a 3 adat elégséges-e a visszaéléshez. A kérdezés jogát ne vitassátok el tőlem, mert hülyének lenni állampolgári jogom.
2013. jún. 1. 15:53
 5/9 anonim ***** válasza:
A lakcímkártyára gondolsz? Azon persze nem a szeméyi igazolvánszámod van rajta, hanem a személyi azonosítószám (aka személyi szám). Persze, ebből kell új. De a személyi igazolvány nélkül nem érvényes. Az ezen lévő adatokat meg ritkán szokás változtatni. Még a lakcím csak-csak változik kötözéskor, de a név általában max 1x változik az ember életében, a személyi szám viszont sosem változik (nem-születési dátum-3 jegyű sorszám+ellenőrző számjegy). Ez nem elég semmiféle visszaélésre.
2013. jún. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem a lakcímkártyán szereplő személyi számra gondoltam, hanem arra, ami a fényképes igazolványon szerepel, és annak cseréjekor megújul.
2013. jún. 1. 16:34
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm a válaszokat. Akinek van gondolata, tegyen még hozzá.
2013. jún. 1. 16:35
 8/9 anonim ***** válasza:

fénymásolatokkal vásároltak már kocsit.


de csak a száma nem jó semmire

- szerintem

2013. jún. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Remélem gond nélkül megoldódott a problémád.

A számok elvesztése nem okozhat gondot csak ha ezek "fénymásolatai" jutnának illetéktelen kezekbe (a bankok nem is csinálhatnak róla fénymásolatot csak az engedélyeddel, amit én nem szoktam megengedni).

Segítségükkel - a fénymásolatokéval - vehetnének fel hitelt a nevedben ha találnak erre kellően korrupt banki munkatársat. De megoldható lenne.

2015. márc. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!