Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közlekedési tábla ára?

Közlekedési tábla ára?

Figyelt kérdés
na halóó mondjuk feltételezük hogyha találnák egy táblát(de télleg a földön :) ) egy közlekedésii táblát(mondjuk egy harmincat korlátozó táblát),és ha hazahoznáám,de nem buknák le szóval,ebből hogy tudnák pénztcsinálni hogy ne bukjak le,de már mondjuk itthon van a tábla így?ez feltételezés csak .

2013. jún. 3. 13:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ott kellett volna hagynod.Ez nem játék! Ha baleset lesz ,mert a sebesség korlátozást jelző tábla nincs ott baj is lehet.
2013. jún. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

sehogy ...

1 a táblát akkor sem visszük haza, ha nincs a helyén (nehezen bizonyítod, hogy a földön volt, és akár közúti közlekedés veszélyeztetése is a nyakadba varrható)

2 a fémgyűjtők nem veszik át, mert ragaszkodnak az engedélyükhöz

2013. jún. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
még jó hogy nem hoztam el :)
2013. jún. 3. 13:49
 4/16 anonim ***** válasza:

A fémgyűjtők az ilyet csak engedéllyel veszik át.

Most tegyük fel hogy te dolgoztál útépítésen és volt egy leselejtezett tábla amit a főnököd oda adott hogy a többi vassal együtt add le a méhbe, akkor pecsétes igazolás kell róla hogy azt neked adták erre a célre és azt az adott vastelepen is nekik kell bizonyítani mert ha ők kapnak ellenőrzést akkor őket is megrángathatják.

Ugyan ez igaz a csatorna fedelekre is.

Nálunk is volt magántulajdonban egy csatornafedél, még az előző tulaj építette be, de mi kibontottuk és mondta az itt lévő maszek hogy azt már nem lehet visszatenni és adjuk le. Amikor elvittem hogy leadjam akkor mondták hogy engedély nélkül nem veszik be, így futhattam engedélyért meg hogy bizonyítsam be honnan van.

Egyébként ha te úgy találsz ilyen táblát hogy nem az úton volt, hanem magánterületen akkor elmehetsz a közút kezelőhöz szólni hogy neked van ilyened, nem tudod hogy került oda, és akkor nekik vissza adhatod de abból sok pénzed nem lesz.

Ha az úton leesve találsz ilyet akkor azt ott kell hagyni, vagy felhívni a közutasokat hogy találtál egy ilyet és tegyék fel.

2013. jún. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem le lehet adni vasba.

Csak előtte szét kell vágni kisebb darabokra.

2013. jún. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
ennyi szép válasz fiuk!meghát lekaparni a jelzést,azt leadni vasba :D de ebbe nincs pénz :D
2013. jún. 3. 14:31
 7/16 anonim ***** válasza:

na jó: keresel egy olyan baráti társaságot, ahol éppen 30. szülinapját ünnepli valaki


nem is, átgondoltam: elteszed egy olyan alkalomra amikor valami jóbarátod ünnepli a harmincadikat ... és máris megúsztál egy ajándék vásárlást legalább 10-15 ezer ft értékben ... na?

2013. jún. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
nem fogod elhinni de feltetem apámnak a kérdést de mikor megjöttem :D azt aztmondta hogy azokkal a táblákkal a születésnapokat szokták ünnepelnii és lopni szokták :D
2013. jún. 3. 16:28
 9/16 A kérdező kommentje:
nem jól fogalmaztam :D születésnapi ajándéknak szokták öket adni
2013. jún. 3. 16:31
 10/16 anonim ***** válasza:
de elhiszem, mert tőlem már többször kértek :)
2013. jún. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!