Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kiteszek a blogomra háttérn...

Ha kiteszek a blogomra háttérnek egy lefényképezett graffitit, akkor annak lehetnek jogi következményei?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert a graffiti az egy szellemi termék és növelheti a blogom nézettségét, amiből én profitálok. Szóval lehet következménye?


Arra is gondoltam, hogy ki kéne írnom, hogy az a graffiti nem az én művem.



2013. jún. 9. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Elvileg talán lehetnek, de én nem paráznék a helyedben. Nem egy CD borítón használod fel vagy ilyesmi. Az mindenképp jó, ha megjelölöd a forrást, és ha az "alkotó" megkeres, hogy távolítsd el a blogodról, akkor leszeded.
2013. jún. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
nyugodtan tedd ki, az alkotó még örülni is fog neki ha egyáltalán megtudja. graffitiket nemszokás levédetni... :D
2013. jún. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
81%
Nem ha közterületen fényképezted.Gondolom te sem tudod hogy ki a szerzője.
2013. jún. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
A grafiti 99.9%, hogy eleve rongálásként került felfestésre, vagyis az alkotója az elkészítésével rongálást valósított meg. Bűncselekmény elkövetésére viszont senki nem alapíthat jogos igényt, tehát a graffitizés (azon ritka eseteket leszámítva, mikor pl. megrendelésre készül) után nem keletkezik szerzői jogi igény. Nyugodtan kiteheted a blogodra a képet.
2013. jún. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindegyikőtöknek. Mentek a pontok.
2013. jún. 10. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!