Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért megbüntethet az ellenőr?

Ezért megbüntethet az ellenőr?

Figyelt kérdés

Kicsit régebbi történet, de most jutott eszembe, hát megkérdem. :)


Szóval Lenin úton laktam, és jan. 1-től megváltoztatták. Lakcímkártyát ugye intézett az önkormányzat, teljesen ingyen. Viszont a diákom pont dec. 23-án lett kész, azaz arra még Lenin út került. Nem csináltattam azóta se újat, azért nem akarok fizetni, plusz az utcanevet soha nem nézik.

De ha esetleg lenne egy nagyon kötözködő ellenőr, és mondjuk megnézné az egész címet, akkor megbüntethetne azért, mert már nem ugyanaz az utcanév szerepel a diákon, mint a lakcímkártyán?



2013. jún. 10. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ő nem büntethet meg, hiszen a diákigazolvány érvényességét nem hivatott kétségbevonni, ha rajta van a matrica akkor számára a diákigazolvány érvényes. Te pedig nem vagy köteles odaadni a lakcímkártyád. Ellenben ha van rendőr vagy közterületes, akkor esetleg lehet belőle probléma, hiszen nem valós adat szerepel a diákodon, tehát hamis, szerintem cseréltesd le.
2013. jún. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Okmányirodába be akartam menni, csak eddig suli miatt nem nagyon volt időm. A héten végzek a vizsgákkal, utána megkérdezem, hogy mit kell tenni ilyenkor.

Én se szívesen járkálok ezzel, de egy újat csináltatni 2000Ft, azért nem olyan kis pénz. Főleg azért mert valaki "fent" kitalálta, hogy új utcanév lesz. :D

2013. jún. 10. 10:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lesz gond, de ha kötözködne az ellenőr, akkor írja csak fel az adataidat nyugodtan, írsz egy panaszlevelet és törlik. Ha jogos - és ebben az esetben neked van igazad-, akkor tuti elfogadják, nincs az a bíróság ami megítélné (ha feljelentenének), hogy neked fizetned kéne.


Azt megírnád majd ide, ha beszéltél az önkormányzattal a diákigazolvány csere ügyében? Ugye kifizetik neked, és nem saját zsebből kell? Kíváncsi vagyok, hogy ilyen esetben mi van...

2013. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Jövő héten valószínűleg bemegyek, majd leírom mit sikerült intézni.

2013. jún. 10. 11:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem te változtattad meg a körút nevét, akkor az önkori intézi..ingyé...
2013. jún. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Még a múlt héten voltam bent, csak elfejtettem ezt a kérdést. :)


Szóval bementem, ott azt mondták sok mindent nem tudnak csinálni, mert ők csak a NEK-et intézik itt. Mondta a nő, hogy a sulinál kérdezzem, én meg mondtam, hogy a TO-tól jövök, ők meg ide irányítottak. :D Ő is nevetett. Csak annyit tudok tenni, hogy újat csináltatok és kifizetem.


Kérdeztem azt is, hogy lehet-e belőle bajom, ugyanazt mondta mint #1-es. Ha valaki olyan ellenőriz, akinek joga van elkérni a lakcímkártyát és összehasonlítja, akkor megbüntethet, mert nem érvényes a diák.

2013. jún. 28. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!