Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan érhetem el, hogy...

Hogyan érhetem el, hogy amerikai törvények vonatkozzanak rám?

Figyelt kérdés
Elméletileg bárhova megyek és bármit csinálok, magyar jogszabályok érvényesek rám. Ez alól csak az állampolgárság kivétel, amit körülményes és hosszadalmas megszerezni. Van-e rá más mód, hogy külföldi jogfennhatóság alá kerüljek?
2013. jún. 11. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:

"Elméletileg bárhova megyek és bármit csinálok, magyar jogszabályok érvényesek rám."


Nem, az adott ország szabályai IS vonatkoznak rád.

Ahol ütköznének, ott a szigorúbbat tekintve.

2013. jún. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy nem szóltál le a kérdésemért. Arról van szó, hogy van egy tevékenység, ami Amerikában teljesen legális (tehát semmi engedély nem kell, nem behatárolt dolog, nem határeset, amiért a bíróság problémázna), Magyarországon viszont egyértelműen illegális. Hogyan tudom legálisan csinálni, ha nem akarok állampolgárságot letenni?
2013. jún. 12. 15:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Tömören sehogy.
2013. jún. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!