Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni, ha az autómró...

Mit lehet tenni, ha az autómról lelopták a kerekeket egy társasház mélygarázsában?

Figyelt kérdés
Sok száz ezer forintom bánja... Kit terhel a felelősség ilyenkor?

#garázs #autólopás #keréklopás
2013. jún. 11. 18:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Fel kell hívni egy ügyvédet, a különleges tudakozót, az ügyvéddel be kell menni a rendőrségre, hogy a feljelentést megtegyétek. Majd utána 2 évig állandóan zaklatni fog a rendőrség a vallomásoddal, levelekkel stb., ha elkapják akik ellopták akkor, kb. úgy egy 2 éves bíróságra járkálási folyamat kezdődik el. A végén pedig megússzák 20.000Ft bírsággal.


Vagy veszel 4db kocsi kereket felszereled és csendbe maradsz. Vagy felgyújtod helybe a kocsit, és gyalog közlekedsz. A lábadat csaknem lopják el...

2013. jún. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A tolvajt. Kit terhelne megis, a melygarazs üzembentartojat? Az nem egy orzött parkolo.
2013. jún. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És mégis ilyenkor kit pereljek be?
2013. jún. 11. 18:27
 4/14 Gugu Gabor ***** válasza:

Senkit sem tudsz beperelni, hacsak nincs leírva hogy őrzött a parkoló (gyanítom hogy nem az, mert nem sok helyen vállalják a felelősséget), egyébként felhívod rendőrséget ahol megindul a nyomozás ismeretlen tettes ellen és ennyi, (ehhez nem kell ügyvéd) az esetek 95% ban sajnos x hónap múlva (erről kapsz egy hivatalos levelet) hogy a nyomozást megszüntetik, a maradék 5 százalékból 4 ben meglesz a tolvaj de már túladott a gumin szóval erről ennyit.. talán 1% esélyed van hogy visszakapd.

Szerintem azért egy feljelentést megér a dolog.

2013. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen a garázs, vagy hogy milyenek szoktak lenni, de bárki bemehet oda?
2013. jún. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Nem tudom milyen a garázs, vagy hogy milyenek szoktak lenni, de bárki bemehet oda?"


Hat mi van, ha nem barki ment be, hanem olyan, akinek van bejarasa?

2013. jún. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez volna a nem mindegy... :) Azért a zsaruk eléggé szeretik, ha tálcán jön a megoldás. Nem biztos, hogy két évet kéne várni az első részeredményekre, de akkor lehet, hogy nem is kéne két évig vacilálni, hogy jajmostmilesz. Vagy javaslom a kérdezőnek, tegye fel a kérdést úgy is, mintha ilyesfajta biztosítási csalásra készülne, akkor megtudhatja, hogy másnap reggel már bilincsbe verve viszi az erőtlen rendőrség a bűnöző pártján álló törvények alapján.
2013. jún. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ez egy teremgarázs egy társasház alatt. Külön távirányítós garázskapu van ami az utcára nyílik, plusz 3 ajtó ami a társasházba vezet. Sajnos nincs biztonsági kamera pedig már történt ott egy ilyen eset egyszer...

Voltam a rendőrségen feljelentést tenni, de esélytelennek érzem a dolgot sajnos... Aki ilyet csinál, annak ahány felnit szedett le, annyi végtagját szedném le én is!

2013. jún. 12. 00:19
 9/14 anonim ***** válasza:
Sajnos a rendőrség nagy ívben tesz rá, pedig ha csak x embernek van hozzá távirányítója akkor lenne rá esély. Gondolom helyszíni szemlét sem tartottak és ujjlenyomatot sem vettek.
2013. jún. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem voltak megnézni se...
2013. jún. 12. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!