Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szántóterületet csak mezőgazda...

Szántóterületet csak mezőgazdasági célra lehet használni, vagy át lehet minősíteni?

Figyelt kérdés

Adott egy főúttól nem messze lévő 1 hektáros szántóterület. Azt megveszem, mondjuk 700 ezer forintért. De én ezt nem szeretném mezőgazdasági célra használni, sőt ebből olyan 1000 nm-t le szeretnék aszfaltozni, most mindegy milyen okból. Ez abszolút lehetetlen vagy megvan ennek a jogi eljárásmódja, hogy átminősítsék a területet?


A válaszokat előre is köszönöm.


2013. jún. 12. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Más művelési ágba lehet átminősíteni csak Pl.: szántóból gyümölcsös. Egyébként meg csak az ált. rendezési tervvel lehet változtatni, amit az önkormányzat tehet meg, de ezt magánszemély nem igazán kezdeményezheti.

Ha lehetne "csak úgy" akkor mindenki így keresne pénzt magának. :)

2013. jún. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Áhá, köszönöm. Tehát valakit meg kell kenni az önkormányzatnál. :)
2013. jún. 12. 15:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem politikai hanem gazdasági kérdés.
2013. jún. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jogos, bár én a törvények, jog kategóriába tettem. Azt hiszem ez nem üt el annyira a témától, mint az aki valamelyik nap az alacsony vérnyomásának az okát kérdezte a politika kategóriában.
2013. jún. 12. 16:01
 5/5 anonim ***** válasza:

"Tehát valakit meg kell kenni az önkormányzatnál. :)"


Nem! Ha nincs egy terv ami hasznos a település számára akkor nem fognak belemenni alapból. Pl:. ipari park, vagy raktár ami munkahelyeket teremtene.


Meg ez nem úgy működik, hogy valaki felépít valamit a puszta közepén. Már csak a közművek miatt sem.


Van valami konkrét terv? Mert ez csak ötletelésnek tűnik így.

2013. jún. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!