Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Problémám adódott egy vaterás...

Problémám adódott egy vaterás adásvétellel kapcsolatban. Mit tehetek az ügyben?

Figyelt kérdés
Vásároltam a vaterán egy iPhone-t, ami nem felel meg a termékleírásnak. A hirdetésben az szerepel, hogy a készüléknek csupán annyi hibája van, hogy egy gomb nem működik rajta. Megkaptam a telefont és az le van tiltva a hálózatról, nem fogad el semmilyen kártyát sem, a vibramotor sem működik benne. Az eladó regisztrált telefonszáma hamis és több néven fut a vaterán, a reklamáló leveleimre pedig nem reagál. Némi utánajárással sikerült kiderítenem, hogy pontosan ki is ő, és a telefonszámát is meg tudtam szerezni. Az eladó teljes mértékben elzárkózik a termékleírásnak nem megfelelő termék visszavételétől és azt is állítja, hogy akár én is kicserélhettem benne valamit, biztos azért nem működik. A telefonhoz hozzá sem nyúltam, visszatettem azt a postai csomagolásába. Az illető ráadásul meg is fenyegetett, hogy eljön a címemre, mivel "kíváncsi" az arcomra és személyesen majd "meglátjuk" hogy valóban problémás e a telefon. Egyébként a hatályos jogszabály 8 napos visszavásárlási garanciát biztosít a fogyasztó számára, bármilyen indoklás nélkül visszaadhatom a megvásárolt terméket. Szerintetek hogyan lehet eljárni egy ilyen ügyben?

2013. jún. 13. 16:00
 1/10 Antimod ***** válasza:
100%
Ha már fenyegetőzik is, csakis a feljelentésnek van értelme. Nyilván meg akar félemlíteni, hogy ne tedd tönkre a "kis üzletét". Gondolom vásárolja ezerrel a használhatatlan telefonokat, és "kis hibával rendelkező" használtként adja el - de ez csak feltételezés a leírásod alapján.
2013. jún. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a telefon lopott. Mindenképpen, úgy tedd meg a be/fel-jelentést, hogy alapos gyanúd van, hogy a készülék bűncselekményből származik és orgazdával van dolgod, így talán ráfognak menni az ügyre. A fenyegetőzést is említsd meg.

A vatera, egyébként azt fogja tanácsolni egy sablon emailben, hogy tedd meg a feljelentést, ő rájuk nem számíthatsz.

Ezenkívül elmehetsz hozzá, de nem sok értelme van, abból csak felesleges balhé lesz, de pénz nemvalószínű.

2013. jún. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
vaterának leírod a problémát és rendőrségen feljelentés ha telefonon beszélsz az "eladóval" hangfelvételt csinálj és a levelezést is mentsd le,fenyegetőzés az meg ne érdekeljen mert csak blöfföl ez olyan cigány szokás
2013. jún. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha le van tiltva a hálózatról, semmilyen kártyát nem fogad, akkor az lopott.

Jelentsd a Vaterának, mi történt, a rendőrségen pedig tegyél feljelentést.

2013. jún. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Érdekes lesz. Egy csaj számlaszámára kellett utalnom, aki van vagy 20 éves. Látszólag az apja csinálja az üzletet és mint kiderült, bolhapiacról szerzi be a használhatatlan számítástechnikai cuccokat, majd adja el a vaterán használhatóként. Láttam ilyen negatív értékelését, hogy emailben nem reagált a vevő panaszára, majd a válaszértékelésben a vevőre kente a termék elrontását.
2013. jún. 14. 11:21
 6/10 A kérdező kommentje:

Egyébként tovább tudom így adni? Ha leírom, hogy hálózati tiltólistán szerepel? Az úgy nem lenne illegális?


Véleményem szerint egy rendőrségi feljelentés következtében sem garantált a siker, vagy ha mégis, csak nagyon hosszú időn belül kapnám vissza a pénzem.


Egyébként az eladó már inaktiválta is magát a vaterán.

2013. jún. 16. 15:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Kinek kéne egy használhatatlan telefon?
2013. jún. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy így jártál. Én is azt mondom, hogy jelentsd fel, mert bár inaktiválta a fiókját vagy ő vagy a vatera, majd folytatja a kis bizniszét egy másik néven. A telefont meg talán alkatrésznek még el tudod adni fillérekért, bár ha tényleg lopott én nem merném feltenni.
2013. júl. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
jelentsd a vaterának az ügyet, utánna meg a rendőrségnek. vigyél levelezést kinyomtatva, vagy valami bizonyítékot. sok szélhámos van a vaterán meg az olx-ben meg a jófogáson.
2014. dec. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogyan alakultak a dolgok, kérdező? Tettél feljelentést? Pénzedet visszakaptad?
2021. dec. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!