Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha már hatodszor áztatja el a...

Mira88 kérdése:

Ha már hatodszor áztatja el a lakásom a fenti lakó (már második albérlő, hozzáteszem nem idén barnult családokról van szó), a tulajt vagy őket milyen címszó alatt lehet feljelenteni?

Figyelt kérdés
Hetente hívom ki a biztosítót, figyelmetlenség miatt a lakásom már borzasztóan néz ki.

2013. jún. 14. 23:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha a biztosító elég sűrűn fizet neked, szerintem ők fognak lépni.
2013. jún. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
A törvény a kisebbségiek mellett áll.
2013. jún. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

"A törvény a kisebbségiek mellett áll."


Ebben tévedsz. Magyarországon törvényt kizárólag ősmagyar fajú személy hozhat. Ősmagyar pedig nem fogja a kisebbséget védeni.

2013. jún. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

1. Annak mindenképpen örülhetsz, hogy olyan biztosításod van, ami alapján téríti a biztosító figyelmetlenségből bekövetkező vízkárokat. Viszont ha elérsz egy meghatározott arányt (biztosítási díjak : kártérítések), a biztosító évfordulóra felmondhatja a szerződést.


2. A károkozó bőrszíne _teljesen irreleváns_ információ akár a kártérítés, akár a jogorvoslat (a hivatalos eljárás) szempontjából.

Az pedig birtokvédelmi eljárás lehet, amit a helyi önkormányzatnál, a jegyzőnél kezdeményezhetsz. Hosszadalmas és nem is túl hatékony.


3. Ennél lényegesen gyorsabb és hatékonyabb, ha a tulajdonost keresed meg (telefonon, személyesen, írásban). Jelezd neki a problémát, és kérd, hogy szólítsa fel a bérlőit a jelenlegi magatartásuk megszüntetésére. A felszólítás eredménytelenségének esetére helyezd kilátásba a hatósági eljárást; nincs az az ember, aki ezt szívesen bevállalná, úgyhogy valószínűleg intézkedni fog.

Ha mégsem, vagy ha abszolút tárgyalóképtelen, beígérhetsz neki egy NAV-vizsgálatot is. A bérbe adott lakásoknak ugyanis mindössze kb. 10-20%-a "tiszta", így jó eséllyel a szomszédod sem adózik az ingatlan bérbeadásából származó jövedelme után; egy ellenőrzés és az ezzel járó több százezres büntetés pedig érzékenyen fogja érinteni...

2013. jún. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Ennél lényegesen gyorsabb és hatékonyabb, ha a tulajdonost keresed meg (telefonon, személyesen, írásban). Jelezd neki a problémát, és kérd, hogy szólítsa fel a bérlőit a jelenlegi magatartásuk megszüntetésére."

Cigányokkal ilyet nem tesz, akinek kedves az élete.

2013. jún. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem kedves az életem, mégis tettem már ilyet, több alkalommal is, pontosan gyakori eláztatás miatt. Sőt, egyszer szabálysértési eljárást is kezdeményeztem már romák ellen (más okból).


Gondolom, te meg teljesítménybérben dolgozol, hogy mindenbe belekötsz ahelyett, hogy a kérdésekre válaszolnál.

2013. jún. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor szerencsésnek mondhatod magad, h nem törték el kezed-lábad.
2013. jún. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mondom én, hogy teljesítménybér... Méghozzá a megírt válaszok száma alapján, tekintet nélkül a terjedelemre.
2013. jún. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ezt rólad könnyebb elképzelni, amilyen hihetetlen dolgokat írsz cigányokról.
2013. jún. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Te senkinek nem hiszel, aki bármi pozitívat is ír a cigányokról, ez a te bajod.

Nem hiszel a kutatásoknak és a statisztikáknak sem, ez a másik bajod.


Egyébként meg csak meg kell nézni a válaszaid időpontjait a különböző kérdéseknél, és világosan látszik, hogy minden nap reggeltől estig a GYK-n lógsz, nem dolgozol. Talán ez a valószínűbb...

2013. jún. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!