Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fizetős strandon parlagfű,...

Fizetős strandon parlagfű, úszómester hiánya. Lehetne pereskedni?

Figyelt kérdés
Főleg jogászokat kérdeznék, idén fizetőssé vállt egy bányató strandrésze, de véleményem szerint többmindenbe bele lehetne kötni: Elhanyagolt környezet, üvegszilánkok a vízben, parlagfű, nincs úszómester, stb. Én már eleve azt hittem, hogy egy bányatavat le se lehetne keríteni, érdekelne az erre vonatkozó jog is. Kihez fordulhatnék? Lehetne feljelentést tenni? Esetleg egy pert megnyerni?

2013. jún. 15. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
19%

A perelhetős fajtádat jól szájba kéne vágni egy vaslapáttal.


De eleve a bányatavakban tilos fürdeni! Akkor minek lenne ott úszómester ha nem lehet fürdeni? Az más téma , hogy vannak emberek (én is) aki ennek ellenére lejárok bányatóhoz fürdeni mikor tilos.

2013. jún. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már ne is haragúdj, de miután egy évekig ingyenes partszakaszt lekerítenek, fizetőssé teszik úgy, hogy tegnap a vízbe beleléptem egy üvegszilánba, nem fogom hagyni! Érdekes, ha a bányatakaba nem lehet fürödni, itt törvényes stand működik már vagy 20 éve a másik oldalon, de ott rendben van minden, nincsenek olyan gondok mint itt.
2013. jún. 15. 16:13
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Jaj még a végén megsajnállak!


Elmész egy ingyenes strandra egy folyón ott is ugyanúgy beleléphetsz egy üvegbe. Nekem 5 éve hiányzik egy darab a sarkamból mert beleléptem egy kagylóba és kivágott egy darabot, és én sem hisztiztem mint te.


De ha nem tetszik a hely akkor mi a jó égért jársz oda?

2013. jún. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

A TULAJDONOS akkor keríti le a tulajdonát, amikor jólesik neki. Ha a tulajdonos az önkormányzat, akkor szólhatsz a képviselődnek, hogy lobbizzon érte, hogy ismét ingyenes legyen.


Ha le is van kerítve, ez nem jelenti azt automatikusan, hogy bármilyen karbantartás, vagy szolgáltatás járna a díjért. Ez csak egy belépődíj, és nem tartalmaz semmilyen egyéb szolgáltatást, vagy kötelezettséget.


Teljesen felesleges pereskedni, SEMMIT nem követelhetsz, ha ez nincs valahol kifüggesztve, vagy amíg nincs a hely HIVATALOSAN strandfürdőnek nyilvánítva.

2013. jún. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A parlagfüvet irtani kell még akkor is ha az önkormányzat tulajdona a telek, illetve jelen esetben a tó.
2013. jún. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

16:30 Tetszett a hely nagyon is, amíg ingyenes volt, még azt is elviseltem hogy helyenként vasszögekbe lépek, de ugyanez PÉNZÉR már iszonyú felháborító.


16:34 Azt nem tudom hogy hivatalosan e a strandfürdő, de valószínüleg az. De ha mégse az, lehet pénzt kérni ilyesmiért is csak úgy? Ennyi erővel a fodrászoknak se kéne adózni, vagy én is elkeríteném a járdánkat, hogy itt csak az mehet át aki fizetett... Magántulajdon a járdánk papíron...

2013. jún. 15. 16:46
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Maximum a parlagfűért tehetsz jelentést, de max lenyírják és kész. Amúgy ha belelépsz egy kutyaszarba akkor feljelented a várost vagy mi?
2013. jún. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát bizony ha strandként üzemelnek, akkor oda nem csak úszómester kell, de tudtommal egy motorcsónak is neki. Legalábbis folyóvíznél ez utóbbi biztos kell, EU szabály. Abba viszont nem lehet belekötni, ha ki van táblázva, hogy tilos fürdeni.
2013. jún. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mi előtt pereskedni próbálsz gondold meg, hogy olyan szakma, hogy úszómester nincs. Uszodamester a becses neve, és mivel benne van, hogy uszodában (fürdők - medencék, zárt víz) teljesít szolgálatot ezért a perben kiröhögnek, mert nem is kell lenni egy bányatónál. Ha kell valamilyen hivatásos úszni tudó embernek szolgálatot teljesíteni, akkor a vizimentok.hu oldalon erre találni fogsz jogszabályozási rendeleteket, hogy mikor és hova kell vizimentő. De szerintem oda nem fog kelleni. Pereskedés helyett inkább keress fel egy Wellnessfürdőt, ahol úszómesteri felügyelet és parlagfűmentes környezetben élvezheted a napot! Üdv. egy uszodamester
2014. júl. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!