Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy meleg pár összeházasodi...

Ha egy meleg pár összeházasodik Franciaországban (vagy akárhol ahol lehet) és utána elköltöznek valahova ahol nincs melegházasság és állampolgárá is válnak akkor most házasok maradnak vagy nem?

Figyelt kérdés
Ja és nem nem vagyok meleg csak érdekel,hogy ilyenkor mi van.

2013. jún. 16. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Francia jog szerint igen! Ha Mo.-ra jönnek, itt nem lesz elismerve. Gondolj arra, hogy csak mert a Közel-Keleten 4 feleseged lehet, az attol meg nem lesz Mo.-on vagy mas europai orszagban legitimkent elismerve.
2013. jún. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel nem ismeri el a magyar jog, így nem lesznek nálunk egymás házastársai. Viszont új házasságot csak akkor köthetnek, ha egymástól elválnak, mert ott bizonyítani kell, hogy nincs más országban se házasságuk.
2013. jún. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 rémuralom ***** válasza:
Minden házasságot, a különneműt is el kell ismertetni itthon, ha külföldön kötötted, de itthon is élvezni akarod az előnyeit. Pont azért, hogy az ilyen jogkülönbségek feloldhatók legyenek.
2013. jún. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sem fogadják el. Én pl. külföldön, külföldivel házasodtam olyan országban, ahol van önkormányzati (állami) esküvő, de elég csak templomban is házasodni, az ugyanolyan értékű ott mint az állami. Amikor Magyarországon anyakönyveztetni akartuk, akkor megkérdezték, hogy állami vagy templomi esküvőnk volt, az államit simán anyakönyvezték, csak a hiteles fordítást kellett beadni, a templomit nem fogadták volna el. Gondolom a melegek esküvőjével is hasonló lehet a helyzet.
2013. júl. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!