Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az örökhagyó halála után...

Az örökhagyó halála után keletkezett tartozását ki örökli?

Figyelt kérdés

Egy éve halt meg nagyim. Ketten örököltünk utána. Testvérem egy lakást én pedig kötvényeket.

Testvérem be is költözött a lakásba. Egy év alatt elég szépen csinált közüzemi tartozásokat, de mivel nem iratta át a mérõket a tartozások a nagyi nevén vannak. Be sem jelentkezett oda. Nekem 3 éve van bejelentett tartózkodási helyem. Nagyim pedig mindig, minden számlát befizetett. Ha a szolgáltatók be akarják hajtani ezt az örökséghez nem tartozó tartozást, akkor engem is elõvehetnek, hogy fizessek?


2013. jún. 16. 22:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ez engem is nagyon érdekelne,annyi változással,hogy nincs ingatlan illetve semmi vagyoni öröklés.önkormányzati lakás volt és nagynénémet az önkormányzat is temette el.Nem tartotta a család a kapcsolatot vele.Én személy szerint igen meg unokatesóm,nővérem.Ketten unokatesómmal fizettük ki az önkormányzati temetés részletekben,Ma jött egy 130 ezres fögáz tartozás unokatesómnak...ilyenkor mi van?
2016. máj. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Volt hagyatéki tárgyalás? Értem, hogy nincs semmiféle örökség, de úgy tudom, hagyatékit mindig tartanak.

Elvileg ott nevezik meg az örökösöket, akkor is, ha végrendelet híján a törvényes öröklési rend szerint megy az öröklés. Ami ugye itt most komplikált, mert pozitív örökség nem volt, az önkormányzat pedig - gondolom - meghagyta hagyatéki teherként a temetési költségeket. Szerintem ha visszautasítottátok (volna) az örökséget, mivel az csak tartozás, akkor nem követelhette volna az önkormányzat, hanem az államra száll át.

Így utólag meg talán ezért küldték ki a számlát, mert van törvényes örökös. Azt nem tudom, utólag vissza lehet-e utasítani az örökséget. Kérdezzétek meg egy jogi fórumon, az a biztos.

2016. máj. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!