Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hová mehetek feljebb, ha az...

Hová mehetek feljebb, ha az önkormányzaton tett bejelentéseimnek nincs foganatja, és nem kapok semmiféle választ egy zavaros ügyben?

Figyelt kérdés

Tavaly a jegyzőnő fogadóóráján elmondtam, hogy a szomszéd kerítése ramaty állapotban van, ránk fog dőlni, kitakarítani nem lehet mellette a fákat, gazos is, a deszkás hátsó rész lyukas. A jegyző megnézte a telekkönyvben, hogy azt a kerítést a szomszédnak kell rendben tartania, pedig a pasas - aki történetesen a polgármester testvére - abban a hiszemben van, hogy azt nekem kell, mert a mi portánk van az utca végén. Jegyzőkönyvet nem csinált a jegyzőnő.


Mivel nem történt semmi, idén márciusban bejelentettem az új, körjegyzőségi jegyzőnek levélben a bajos dolgomat. Választ nem kaptam. Kidőlt a kerítés egyik fele, a gaz felveri a kerítés tövét, a többi részt a kisebb meggyfák tartják meg, amik vadon nőnek. Május végén írtam megint egy levelet. Erre se kaptam választ. Ezeket a leveleket be kell iktatni és két héten belül válaszolni rájuk! Ráadásul a genyó szomszédasszony tállal/!/ jár át hozzánk cseresznyét lopni a ledőlt kerítésen át, pedig ő egy jogász/!/ végzettségű, kifinomult nő, aki annyira fent hordja az orrát, hogy még köszönni se tud. /Elzavartam./ Megcsináltam volna én a kerítést, de nem tudom, mert akkor az ő portájukon vadon növő fákat is ki kellene vágnom. A múltkor az én kutyámat rugdosták, mert átment a ledőlt részen át. Mé


Mit tehetek?

Hétvégén, ha jónnek víkendezni, a borsómat járnak majd át leszedni? Vagy a fóliasátorba a paprikát?


2013. jún. 17. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj a kormányhivatalhoz és panaszold be az Önkormányzatot és a jegyzőt.
2013. jún. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a fogadóóra csak egy szimpla beszélgetés volt, amin elpanaszoltad a bánatod. Ez nem hivatalos eljárás volt, úgyhogy jegyzőkönyvet se kötelező készíteni!

Csak akkor tehetnek bármit is, ha kérsz birtokvédelmet, ami nem történt meg (megírod a kérvényt majd illetékkel együtt eljuttatod a jegyzőhöz).

A kerítés rendbetétele pedig közös feladat.

Ptk.: 103. § (1) Ha a földeket kerítés (sövény) vagy mezsgye választja el egymástól, ennek használatára a szomszédok közösen jogosultak.

(2) A fenntartással járó költségek a szomszédokat olyan arányban terhelik, amilyen arányban őket a jogszabály a kerítés létesítésére kötelezi. Ha jogszabály erről nem rendelkezik, a költségek őket a határolt földhosszúság arányában terhelik.

104. § (1) A föld határvonalán álló fa vagy bokor és annak gyümölcse egyenlő arányban a szomszédokat illeti. A fenntartással járó költségeket a szomszédok ugyanilyen arányban viselik.

(2) Ha a határvonalon álló fa vagy bokor valamelyik föld rendeltetésszerű használatát gátolja, e föld tulajdonosa követelheti, hogy azt közös költségen távolítsák el.


(és mellékesen a legtöbb helyen nem kötelező a kerítés létesítése)

2013. jún. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a két hetes válaszadási időt honnan veszed ???
2013. jún. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!