Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kutyán átesett egy idős...

Kutyán átesett egy idős asszony biciklivel. Eltört a keze. Kártérítés?

Figyelt kérdés

Történet

Család épp kiakart állni az autóval a kertből, nyitva volt a kapu.Egy idős asszony (kissebségi..ezt csak úgy mellékesen írtam) épp akkor arra biciklizett, mellette a kutyája.A kutya a kertből kiszaladt az idős hölgy kutyájához, hogy játszon.De amikor kifutott, pont beleszaladt biciklivel a nő, rajta átesett, és eltörte a kezét.Mentő elvitte.

Este megjelent a háznál a család, és közölte hogy 200.000Ft kártérítést kérnek.

Kérdéseim:

Jogos lenne a hölgynek ez az összeg?Érdemes esetleg bíróságra menni?

Igazság szerint nem nagyon akarnak problémát a kutya gazdái, mivel magukra sem szeretnék haragítani a családot.

Hozzáértők segítségét kérném.

Köszönöm


2013. jún. 21. 14:10
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
58%
Bocs a közbeszólásért, de mióta lehet kerékpárral kutyát sétáltatni? Ez nekem új, a biztonságérzetemet egekbe borzolja a gondolat is, vagy lemaradtam valamiről?
2013. jún. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 tomala ***** válasza:
86%

1. A ptk szerint az állat által okozott kárért az állattartó felel.


2. Jelen esetben első sorban nem vagyoni kár keletkezett. Ez a sérüléssel járó fájdalmat, és a belőle következő egyéb nehézségeket jelenti. A keresetkiesés is ide tartozik.

Nem valószínű, hogy ápolóra szorul egy törött kar miatt, itt nem ez kár.


3. A kártérítés ilyen esetben - tudomásom szerint nagyjából 150 000 Ft körül alakul a gyakorlatban, de ezt sok minden befolyásolja.

2013. jún. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!