Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az embernek létezik olyan...

Az embernek létezik olyan alapvető joga, hogy ha akar akkor inkognitóban van?

Figyelt kérdés
Ha inkognitóban van (nem virtuálisan) és mondjuk egy rendőr igazoltatni akarja, akkor mi a helyes eljárás, ami nem sért törvényt?

2013. jún. 21. 21:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Például bankba megy saját ügyet intézni és nem akarja hogy mások tudják, de ha egy rendőr rákérdez, akkor hajlandó igazolni magát, emellett az egész városban senki meg sem szólítja. Egyetlen rendőr sem igazoltatja, de élvezi hogy mindenki kíváncsiskodik, poénra veszi, mert tudja hogy semmi törvénytelent nem tett, de aztán úgy keresik őt mint valami törvénysértő rossz embert. Kérdés, hogy: miért?
2013. jún. 21. 21:48
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mászkálj egy bajusz-orr-szemüveggel vagy egy tv-s dobozzal a fejeden, és élvezd hogy inkognítóban vagy. A bankban már necces lesz így ügyet inteézni, a rendőr valószínűleg levetetheti, de utána felveheted, ha ez tesz boldoggá.
2013. jún. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De nem volt semmi ilyen a fejemen, a banknak a külső ATM automatáját akartam használni, és ráadásul még nem is működött. Képzelheted milyen mérges voltam amiért nem tudtam elintézni a dolgom. Azt se tudom, hogy azóta megjavították-e vagy sem. Rendőrt sehol nem láttam, de mindenki annyira kíváncsi volt, és nem értem, hogy mi bajuk volt velem.
2013. jún. 21. 22:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Biztos a hőség miatt, de nem igazán értem mit is akarsz. Nincs ilyen "alapvető" jog, csupán a személyes adatok védelméről.


"rendőr igazoltatni akarja..."

Átadod az irataidat. Ő nem fogja másnak kiadni a személyes adataid. Bank alkalmazottai se fogja.


#1: Üldözési mániád van, alapesetben senki se fog leszólítani/bámészkodni (kivéve, ha valami híresség lennél, akkor húzz parókát, sapkát, napszemüveget).


#3 Csak mert szerencsétlenkedtél egy nem működő ATM-nél. Nem voltam ott, mégis honnal kéne tudni?

2013. jún. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!