Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya két helyen...

Ha egy kutya két helyen nevelkedik ("közös"), lehet különböző a magaviselete is? Létezik, hogy az egyik helyen szófogadó, alapvető parancsszavaknak engedelmeskedő kutyus?

Figyelt kérdés
Szeretnénk ismerősömmel közösen egy kutyát, de félek hogy ha érdemben csak mi neveljük az nem fog jóra vezetni. Vagy ehez kölyök kutya kell, hogy azonnal így szokja meg a rendet? azt hiszem fél éves a kicsike most...
2011. jan. 25. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
egy külön lakó ismerősöddel akarsz közös kutyát? folyamatosan ingáztatjátok két lakás között? Ez egy nagyonnagyon rossz ötlet, ezzel tönkre lehet tenni egy kutyát, még is kit fog gazdinak nézni? nem lesz biztos pont az életében, sehol nem fogja otthon érezni magát, senkihez és semmihez nem fog tudni kötődni, ilyet nem lehet tenni egy kutyával.
2011. jan. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Gondolj bele,hogy mi lenne, ha két helyen laknál? Mondjuk két naponta mindig ingáznod kellene a két lakóhelyed között,téged is megviselne,nem de? A kutyát is megfogja viselni,s ahogy ez első is fogalmazott,nem lesz a kutya életében egy biztos pont.
2011. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A fentiekkel egyet értek maximálisan. De hogy a kérdésedre válaszoljak, igen, lehetséges, hogy különbözően fog viselkedni, sőt nagy valószínűséggel, mert ez a kutya össze is lesz így zavarodva. A tippem az, hogy problémássá válna és mindkét helyen problémásan viselkedne, de lehet, ez a két helyen különbözőképpen fejeződne ki.

Mint ahogy egy családon belül is viselkedhet különbözőképpen egy kutya a családtagokkal. Mert lehet egyvalaki a családból jól neveli, ha a család többi tagja mindent megenged neki, akkor velük másképp fog viselkedni. Hasonló okokból megvetem pl. a bentlakásos kutyakiképzést is, amikor a gazdi visszakapja a megnevelt kutyát, ez működik jó esetben néhány hétig, majd mikor a kutya rájön, hogy a gazdi ugyanolyan ostoba, mint eddig, minden kezdődik elölről... Na de most a téma nem ez.

Amúgy miért akartok közösbe kutyát?

Mert ez nem keverendő össze azzal, mikor egy tenyésztő társtulajdonban tart kutyát, ott ugyanis a kutyának van rendes gazdája, akinél a kutyus lakik, aki foglalkozik vele, csak épp a tenyésztő viszi kiállításra és ő dönt az ellésekről, fedezésekről és hasonló.

Azzal, amit a leírásod alapján értelmezek, nagyon nem értek egyet. Szerintem ne tegyétek.

2011. jan. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Közös kutyának túrós a háta."

Én is kíváncsi lennék milyen megfontolásból akar valaki közös kutyát. Néha még egy családon belül is nehéz közös nevezőre jutni a kutyanevelést illetően.

2011. jan. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazatok van, bénán fogalmaztam. Az övé lenne elsősorban a kutyus, de sokat lenne nálunk, mert neki 7végenként vidéki elfoglaltságai vannak. És hogy ne legyen a kutyus naphosszat egyedül áthozná hozzám és a gyerekekhez. Játszani, sétálni, kertben kenni (szóval nem egyedül egy lakásban). Csak nem szeretném, hogy (amint írtátok is) bezavarodna.
2011. jan. 25. 16:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs ezzel. Anyukámék labradorát 1 évesen fogadták örökbe. Előtte volt családban is, meg kicsapva egy kennelsorra - ennyit tudunk az előéletéről. Én nem lakok velük, mégis én nevelem/neveltem, képzem, járok vele kirándulni, versenyekre, de haza mindig anyukámékhoz megy, és ott is érzi otthon magát.

Amit írsz, teljesen kivitelezhető. A kutya megtanulja kivel szemben mit engedhet meg. Megtanulja kihez milyen élmények, szituációk kötődnek, kivel mit csinál többet és ehhez fog alkalmazkodni. Ennyi. Nem kell ezt túldrámázni. Szeretni fog téged is, pláne ha jó sokat foglalkozol vele és viszed mindenfelé... és szeretni fogja az ismerőseidet is akinél lakni fog. Nem kell ebből nagy ügyet csinálni. A kutyák nem lelkisérültek akiknek vigyázni kell a lelkére mint a porcelánra, hanem rugalmas, és rendkívül jól alkalmazkodó, simulékony élőlények.

2011. jan. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi, én is így gondolom. De mivel még sosem volt kutyám, gondoltam kikérem mások véleményét is!
2011. jan. 26. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!