Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A júliustól nyíló trafikokba...

A júliustól nyíló trafikokba bemehet 18 éven alatti személy?

Figyelt kérdés
vagy csak kiszolgálni nem lehet cigivel meg alkohollal? mert pl egy újságot se vehet ott egy 17 éves ember??
2013. jún. 27. 11:40
1 2
 11/15 anonim válasza:
a legfelháborítóbb inkább azt,hogy ha egy édesanya a kisgyerekével akar bemenni,akkor mi van?hagyja a bolt előtt?hihetetlen ami itt megy!
2013. júl. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Stavros Blofeld ***** válasza:
Mát látom magam előtt a "nemzeti" dohányboltok tulajait amint éktelen haragra gerjedve kergetik ki a fagyit vagy üditőt vásárló 18 év alattit a törvény nevében. Nevetséges. Azt hogy mit mondanak a rádióban meg a tv-ben azt nehogy elhidd. Tehát mint ez előtt is mindenki le fogja kakilni hogy mi a törvény és persze hogy adnak fagyit meg kólát a fiatalkorú Ödönkének. Szerintem még cigit is...
2013. júl. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
hát elvileg óriási razziák várhatóak,nagy bünetetésekkel összekötve persze.de mivel az ilyen trafikok 95%-a Fideszesek kezében van,kétlem,hogy magukat büntetnék.majd a maradék 5%-ot,de őket sz*rásig.
2013. júl. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Stavros Blofeld ***** válasza:
Talán még annyit hogy az én meglátásom szerint inkább a még megmaradt kisboltokra / éjjelnappalikra fogják szarásig küldeni a navot és társait, elvégre nem kell a konkurencia... Szerintem.
2013. júl. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 válaszom.K-KZs5703 válasza:

18. életévüket be nem töltött személyek be sem mehet.

Már azzal megszegi a törvényt ha bemegy, viszont a belépést a törvény nem szankcionálja, azt viszont súlyosan szankcionálja ha bármivel is kiszolgálják a fiatalkorúakat.

Állítólag 11 dohányboltot bezárattak már, mert fiatalkorúakat szolgáltak ki dohányárúval. Arról viszont nincs visszajelzés, hogy más termék fiatalkorúaknak való eladásáért egyáltalán büntetést kapott volna egyetlen 'Nemzeti Dohánybolt' is.


Szerintem a hatóság is mérlegelhet, hogy mondjuk egy üdítőt értékesítenek fiatalkorúnak vagy alkoholt esetleg dohányárút.

2013. júl. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!