Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jelzáloghitellel terhelt...

Jelzáloghitellel terhelt ingatlanrészemet szeretném anyámnak vagy húgomnak ajándékozni. Hova kell fordulnom, mennyi költséggel járna?

Figyelt kérdés

Az ingatlan tulajdonosai én és húgom vagyunk 50-50%-ban, anyám a haszonélvező. Én évek óta nem lakom az ingatlanban de anyám követeli az én részemet is hitelből, mert társtulajdonos vagyok, hiába nem lakom ott. Így is nehezen élek meg a kislányommal, nem kell még egy "felesleges" kiadás. Szeretnék tőle megszabadulni.

Ezt milyen módon tehetem meg? Mekkora az anyagi vonzata?

Minden választ nagyon megköszönök :)


2013. jún. 29. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem, ki az adós a hitelben?
2013. jún. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mást nem tehetsz, minthogy eladod, vegye át édesanyád vagy a húgod.
2013. jún. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szóval:

1. Ha adóstárs vagy, akkor mindegy kié az ingatlan, mert a pénzt neked is fizetni kellene.

2. Ha nem vagy adóstárs, akkor nem kell fizetned. Viszont mivel az ingatlanon terhelési és elidegenítési tilalom van a bank bevonása nélkül akkor sem tudnád átruházni a tulajdonjogot.

2013. jún. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

A lényeg, hogy 8 évvel ezelőtt anyám lakáshitellel vasarolt egy ingatlant én és húgom nevere. mivel akkor még fiatalkoruak voltunk, beleszolasunk nemigen volt, a hitelfelvételt a gyamhatosag engedélyével tudta elintezni. Akkor valtunk hugommal tulajdonosokka, anyam meg haszonelvezove. Tehat mi hitellel inditottuk az eletunket, ugy, hogy nem is lehetett beleszolasunk. Gondolom anyam az ados mert o vette fel, es szerintem mi adostarsak vagyunk.

2013. jún. 30. 08:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom?

Jó, ezt nem ártana tisztázni. Annyi biztos, hogy a bank hozzájárulása nélkül ebből nem nagyon tudsz kiszállni.

Ha elajándékozod anyádnak a tulajdonrészed, az illetékmentes. De hogy a bank mit fog követelni, azt meg nem mondom, jó eséllyel a hitelszerződés felbontását.


Nyilván a anyád a te nevedre vette, akkor "illene" fizetni, de elég furcsa megoldásnak tűnik. Kiskorúként a nevedre vesznek egy lakást hitelre, ami gyakorlatilag anyádé halálig, addigra pedig simán összeraksz egy lakást magadtól magadnak.

2013. jún. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!