Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelzáloghitellel terhelt...

Jelzáloghitellel terhelt lakás eladása hogyan történik?

Figyelt kérdés

Mindenki tudja, a hitel havi részletei sajnos sok hitelt igénybevevőnek megduplázódott.

Én még bírom fizetni, nincsen tartozásom, de az a motiváló tényező részemről, h. a lakásom, amin a jelzálogteher van, nem ér annyit, mint amennyit még tőlem levonnak az elkövetkező 16 évben.

20 évre vettem fel a kölcsönt.

3 millió önerőből lett fizetve, a bank 20 évre 3,5 milliót adott 20 éves törlesztési idővel.

El szeretném adni a lakást, visszaköltöznék a szüleimhez.


2012. júl. 8. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:

"nem ér annyit, mint amennyit még tőlem levonnak az elkövetkező 16 évben."


Így a válasz: sehogy. Ugyanis a bank nem fog kiengedni a hitelből. Ha a lakásod ér 6 millió forintot, neked pedig a hitel zárása esetén fizetendő összeg 7 millió forint, akkor keresel egy vevőt, aki kifizeti a 6 millió forintot, meg még beleteszel 1 milliós "saját forrásból", és akkor a bank zárja a hitelt.

Ez a klasszikus adósságcsapda.

2012. júl. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát ez aztán "szép":-(((

Én amit eddig fizettem a lakásért (önerő + eddigi törlesztés) az hová tűnik? Miért nem kapom meg???

Milyen lopás ez már???!!!

Hányingerem van

2012. júl. 9. 07:32
 3/4 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

meg kell nézned, hogy mennyi a fennálló tőketartozásod a bank felé.

tegyük fel, 6millió a lakásod és kb. 5millió a hitel rajta, eladod 6milláért, marad egy milliód. Vevő fizetheti kp-val vagy vehet rá fel hitelt is.

2012. júl. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:-)
2012. júl. 10. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!