Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Fidesz visszaélt az adataimm...

A Fidesz visszaélt az adataimmal, érdemes-e foglalkozni a kérdéssel?

Figyelt kérdés
Hétköznap egy albérletben élek, aminek a címét nem jelentettem be egy hivatal felé sem. Pár hete jöttek aláírást gyűjteni a rezsicsökkentés miatt, amire először ráírtam a nevem, majd eszembe jutott, hogy meg kéne kérdezni, mégis kinek gyűjtik az aláírásokat. Mondta a srác, hogy a Fidesznek, mire én azt mondtam, hogy akkor mégsem írnám alá, nem szeretném, ha rendelkeznének az adataimmal. A srác még megpróbált meggyőzni, hogy az adataimat a törvényeknek megfelelően bizalmasan kezelik (holott az online petíciónál említik, hogy a Fidesz felhasználhatja). Nem hittem neki, ezért áthúztam a nevem. A nevemen kívül semmilyen adatot nem írtam még fel, és nem is írtam alá a papírt, valamint jól láthatóan áthúztam a nevem. Ennek ellenére jött a papír a Viktortól, hogy köszönik az aláírásom. Az adataimat utólag írták be, és nem is emlékeztek jól, mert a házszámot eggyel elírták. Legszívesebben feljelenteném őket, de lehet, hogy még én szívnám meg, hogy nem jelentettem be az ideiglenes lakcímem, ráadásul gondolom sok időmet venné el a jogi hercehurca, valószínűleg érdemi eredmény nélkül.

2013. jún. 29. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy évek óta halott személynek is megköszönték az aláírást...
2013. jún. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, olvastam a cikket. A kommenteknél írta más is, hogy neki is jött a köszönőlevél, anélkül, hogy aláírta volna. Kíváncsi lennék, hogy az aláírásgyűjtők voltak ennyire túlbuzgók, vagy ki volt adva az ukáz, hogy hamisítani is kell adatokat. Esetleg aláírás mennyiségre fizették az aktivistákat?

Mindenesetre ezzel törvényt sértettek, mert a hozzájárulásom nélkül használják az adataimat.

2013. jún. 30. 08:49
 3/7 anonim ***** válasza:
ATV Kálmán Olga szívesen várja az ilyen leveleket. ha összejön elég akkor lesz belőle balháé
2013. jún. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem nézek ATV-t, és nem is vagyok balos. A politikával úgy általában van tele a tököm. Az én esetem ugyan magában jelentéktelen, de ki tudja, hány hasonló eset volt még, amiről nem tudunk. Ettől függetlenül undorító, hogy a jogaimat leszarva felhasználták az adataimat a saját céljaikra.
2013. jún. 30. 21:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Az atvben eddig 100fölöttröl beszéltek. köztük 5 éve halott emberekről..


Az atv nem baloldali tv.. csak jobboldalt utálo..

ez nem az echo és a rémhir tv éllenkezője

2013. jún. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én úgy tudtam, hogy az ATV full komcsi adó, bár nem szoktam nézni, ahogy más TV csatornát sem.

Engem nem is az egy aláírás bosszant, amit velem szereztek, hanem az, hogy pofátlanul megsértik a jogot a saját önző érdekeik érdekében. Úgy gondolom, hogy ez az aláírás nem a rezsicsökkentésről szólt, hanem az adatgyűjtésről, ezért is nem írtam alá végül. Úgy látszik, ez őket nem érdekli.

2013. jún. 30. 22:01
 7/7 anonim ***** válasza:

ezzel nem az a baj. ezzel az hogy hamis adatokat mutatnak az unio fele. és ezzel lovét huznak le (maguknak)és megtévesztik az unios országokat a hamis adataikkal. ezzel veszélybe sodorva egész europát.


(ha komcsi tv lenne nem szidták volna a gyurcsány kormányt 4 éven keresztül.

2013. jún. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!