Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamis vádért érdemes visszavágni?

Hamis vádért érdemes visszavágni?

Figyelt kérdés
A faszikám rendőrség elé citált, bűncselekménnyel vádolt ezért rabosítottak, aztán kiderült, h kitalálta az egészet. 2 tanu állította h ott se voltam + biztonsági kamerás felvételek is engem igazoltak. Hamis vádért tehetek feljelentést ellene?
2009. okt. 15. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tehetsz ellene feljelentés, hogy megéri-e, azt neked kell eldöntened.
2009. okt. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de elvileg hivatalból is megindulhatott az eljárás, sőt meg is kellett volna indízótani, persze csak ha tudta, hogy nem te követted el és ennek ellenére feljelentett, akkor lehet hamis vádért elítélni.
2009. okt. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2009. okt. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

...Fontos továbbá, hogy ezt kész tényként közölje, a feltételezésre alapuló vádolás nem valósítja meg a bűncselekményt. Ugyancsak nem bűncselekmény, ha valaki olyan tények alapján teszi meg a feljelentését, amelyekről csak utóbb derül ki, hogy mégsem valóságosak....


vagyis érdemes mérlegelned

2009. okt. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az eset úgy történt, h az ember azt allított h én vertem el. Elment látleletet vetetni és feljelentet.

A meghalgatások és a szembesítéps alkalmával derültek ki a dolgok,h csak ki akart velem baszni és bocs de részeg volt.

AZ ügy elindult majd az ügyészség lezárta.

2009. okt. 18. 19:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben lehet, de szerintem hagyd a fenébe!
2009. okt. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!