Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki privát Skype beszélg...

Ha valaki privát Skype beszélgetéseket naplóz, majd azokat feltölti honlapra (képeket is), az személyiségi jogokat sért?

Figyelt kérdés
2013. júl. 3. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Ez nekem levéltitok megsértésének tűnik.


"

Levéltitok megsértése


224. § (1) Aki


a) másnak közlést tartalmazó zárt küldeményét megsemmisíti, a tartalmának megismerése végett felbontja, megszerzi, vagy ilyen célból illetéktelen személynek átadja, illetve


b) elektronikus hírközlő hálózat útján másnak továbbított közleményt kifürkész, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő.

"


[link]

2013. júl. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"b) elektronikus hírközlő hálózat útján másnak továbbított közleményt kifürkész, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő."


akkor az elektronikus magánlevelezésekre nem vonatkozik a fenti jogszabály?

2013. júl. 3. 11:36
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
De, akkor is megvalósul, mindegy, hogy fizikai vagy elektronikus levelezésről van szó.
2013. júl. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért nincs szó levéltitok megsértéséről, mert itt nem egy harmadik fél fért hozzá a kommunikációhoz, hanem a kommunikáló felek egyike tette közzé. Ha jól értem. Ha meg nem jól értem, akkor az elsőnek mégis igaza van.


Az meg maximum becsületsértés és/vagy rágalmazás lehet, ha a másik félre nézve az ott leírtak dehonesztálóak.

2013. júl. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!