Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az apa a gyermek megszulete...

Ha az apa a gyermek megszuletese utan semmit sem adott neki, nem tamogatta sem anyagilag, sot ra sem nezet es a gyerek mara mar 21 eves lett kerhet valamilyen karpotlast, vagy ilyesmit?

Figyelt kérdés

2013. júl. 3. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:

jogilag a gyerektartás járt volna. és még esetleg járhat ha tanuló és azon a szinten van amit a törvény előir

ezalatt azt értem hogy nem 18 éves korig jár. hanem a felsöfoku tanulményok befejezéséig vagy max xx éves korig

2013. júl. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
de utolag a gyerektartás már nem követelhető. mostantól lehet kérni ha megfelel a törvényi elöiráoknak. ha nem akkor ennyi volt. (akkor is csak akkor ha aláirta és elismerte hogy ö az apa 21 éve
2013. júl. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szoval akkor ennyi volt.. En vagyok a lany, aki mostanra felnott lett es az igazsag, hogy egesz eddig nem is tudtam, hogy ki az apam, egy nyilt titokban eltem es mostanra tudom, hogy mekkora egy diszno volt.. es szerettem volna legalabb igy egy kis elegtetelt venni.
2013. júl. 3. 22:44
 4/8 anonim ***** válasza:

hááát egy jó ügyvédet azért megkérdeznék.


ezzel még lehet lehet játszani :


"Szintén jár a gyerektartás, ha azt a nagykorúvá lett gyermek egészségi állapota, betegsége, vagy munkaképtelensége indokolja. Ilyen helyzetekben orvos szakértői vélemény alapján köteles a szülő a gyermek teljes tartására vagy számára részleges tartás-kiegészítés biztosítására."


De lehet utólag is be lehet vasalni. de egy jó ügyvédet kellene megkérdezned

2013. júl. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ezt a az idézet egy frajdi elolvasás volt.

szoval tekintsük semmisnek ha nem vagy munkaképtelen :)

2013. júl. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bíróság által megállapított tartás követelést visszamenőlegesen hat hónapra lehet kérni. Ha még tanulmányokat folytatsz, esetleg meg lehet próbálni rokontartás igénylését visszamenőlegesen is (max 6 hónapra), de ne nagyon fűzz hozzá reményeket.

Amúgy a "mekkora egy disznó volt" hiteles forrásból tudod, vagy olyan mondta, aki nem szeretné, hogy megismerd? Csak mert rengeteg hasonló történetet hallottam már, de az igazság nem mindig az elmondottakban volt.

2013. júl. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, gyerektartást akkor kérhetsz, ha még nappali tagozaton tanulsz. (Pontosabban a 18. életév betöltése után ezt már rokontartásnak hívják.)

Hogy eddig nem kaptál, az anyud mulasztása, ő lett volna jogosult eljárni, azaz bírósági úton követelni a tartást. Persze lehet, hogy szándékosan nem pereskedett, ezt tőle kellene megkérdezned.


Öröklésre akkor vagy jogosult a vér szerinti apád után, ha "hivatalosan" is az ő gyereke vagy; azaz ha anyukád férje volt valamikor, ill. ennek híján akkor, ha apasági elismerő nyilatkozatot tett akár a születésed előtt, akár utána.

2013. júl. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kérhetsz kárpótlást mert igaz, hogy neki kötelessége lett volna fizetnie de anyukád nem "igényelte" így nincs miért kárpótolni.
2013. júl. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!