Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fegyvervizsgát szeretnék. Mi...

Fegyvervizsgát szeretnék. Mi a vizsga pontos menete?

Figyelt kérdés
Milyen tananyagból érdemes tanulni?

2013. júl. 4. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Letolod a szóbelit, lelősz és távozol.
2013. júl. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly vizsgáztam maroklőfegyverből a rendőrségnél, ott volt egy írásbeli vizsga. Amíg az javították elmentünk lőni egyet. Ezt követően vissza mentünk a főkapitányságra és egyenként behívtak minket.

Ahol elmondták mik voltak a hibáink és ha elég pontot értél el akkor megkaptad a bizonyítványt és mehettél haza.


Ezeket biztosan kérdezni fogják:

- fegyver fő részei

- cső részei

- kapcsolódó törvények száma

- fegyverhasználat előtt mit kell tenni

- tárolással kapcsolatban

- igaz/hamis állítások kiválasztása,

- mondat kiegészítés


Interneten nem hiszem,hogy megtalálod az egész tananyagot, ezért szerintem nem árt elmenni egy oktatásra, ahol mindent konkrétan elmondanak.


Én egy körülbelül 3 órás oktatáson voltam és az ott elmondott tananyag alapján és párszor elolvastam a kapott papírokat és gond nélkül levizsgáztam.

2013. júl. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 farid válasza:
az előttem kommentelő jól irta,azokat a dolgokat jó ha megtanulod,sok benne a szak szó meg minden de meglehet tanulni:) én amikor tavaly vizsgáztam mondjuk kaptam mindenből tanulni való anyagot,szóval ha arra nincs lehetőség igen menj el egy oktatásra!
2014. ápr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A kérdés kiírása óta már rég levizsgáztam. A tanfolyam felesleges pénzkidobás. Otthon készültem fel, jobban tudtam az anyagot mint a tanfolyamosok. Ráadásul nem csak maroklőfegyverből, hanem huzagolt hosszú, és huzagolatlan hosszú lőfegyverekből is sikeres írásbeli, szóbeli, gyakorlati vizsgát tettem. Közben külön még vadász is lettem...
2014. ápr. 7. 01:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!