Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem lehetne növelni a közbizto...

Nem lehetne növelni a közbiztonságot azzal, hogy mindenki kötelezően vér ill. ujjlenyomatmintát adna, amit a rendőrség megőrizne? Jogi akadálya lenne?

Figyelt kérdés
2013. júl. 5. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is ez lenne a jó.

Csak azt mondanák, hogy így nyomon lehetne követni az embereket, és szabadságjogokat sérteni.

Amúgy nem tudom, lenne-e konkrét akadály.

2013. júl. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nincs jogi akadály, mert az van amit odabent megszavaznak. Nekem nem lenne semmi bajom vele mert nem követek el olyan bűntetteket amire rossz hatással lenne egy ilyen adatbázis.


2 probléma van. Egyik, hogy nem bízom a jelenlegi kormányban. Szerintem visszaélnének vele.


A másik pedig az, hogy a kormány nem fogja bevezetni mert nagyon sokan ellenzik és szavazatokat vesztene vele.


A közbiztonság javulna lehet, mert hamarabb, könnyebben akadnának rá a bűnözőkre. De sokkal jobb hatása lenne a megelőzésnek, pl több rendőr az utcákon.

2013. júl. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Jó ötlet,de a vérminta minek?Inkább DNS minta kellene.Meg mindenkibe azonosító chippet kellene ültetni,mint a kutyákba,meg mini jeladót is,hogy a rendőrség tudja,hogy az állampolgárok merre tartózkodnak.
2013. júl. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

", pl több rendőr az utcákon."


Attól mert, minden utca sarokra állítasz egy fakabátot, attól nem lesz jobb a közbiztonság.

A rendőri képzés sokat hígult az utóbbi években , illetve inkább pénzbehajtásra meg traffipax kezelésre vannak kiképezve.


Én mindenképpen támogatnám az ujjlenyomat,illetve DNS adatbázis létrehozását.


A másik , hogy a rendőrök jogkörét is ki kell szélesíteni.

2013. júl. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

"mini jeladót is,hogy a rendőrség tudja,hogy az állampolgárok merre tartózkodnak."


Itt már azért lenne jogi akadály.

2013. júl. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%

"mini jeladót"


A súlyos bűnt elkövetett emberekbe gond nélkül ilyen chippet kellene beültetni , miután szabadulnak a börtönökből.

2013. júl. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
vérben van dns, amúgy lehetne még hajszállminta, testmagasság stb.
2013. júl. 5. 22:40
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Inkább vér és székletminta. Hogy kiderüljön, hogy ki az akinek a vérében van a munka, és ki az aki sz*rik rá.
2013. júl. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%

Nem jó.

A lopási lehetőséghez ragaszkodom.

És ezt meg is kell hagyni az embereknek, hogy éljenek vele, ha szükségét érzik. / nekem van munkám, de h a lopásból élnék, akkor se akarnák néhány havi fizetésnél nagyobb jövedelmet./

Ennyit elbír egy társadalom.

De mit gondoljak Csányi Sándorrol?

12 évvel ezelőtt a bankján kereszűl lopott tőlem 1000Ft-ot. Hiába lenne meg a vérmintája, felse jelentettem, mert jogilag neki volt igaza.

2013. júl. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg lehetne vele a közbiztonságot javítani, ahogy azzal is, hogy minden leveledet felbontják, minden emailedet, üzenetedet elolvassák, minden beszélgetésedet lehalgatják és minden szobába teleképeket, khm akarom mondani kamerákat és mikrofonokat szerelnek. Így ha mondjuk olyan törvényt hoznak, hogy a kormány szidalmazása börtönbüntetést von maga után, akkor azt is maradéktalanul be lehetne tartatni. A kérdés az, hogy tényleg ezt akarjuk-e.


Egyébként olyan szempontból jogilag aggályos lehet, hogy ezzel feltételezed, hogy minden egyes polgár potenciálisan bűnöző, az ártatlanság védelme nemigazán adatik meg.

2013. júl. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!