Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Normális, ha ennyire kisarkítj...

Normális, ha ennyire kisarkítják az elsőfokú tárgyalást?

Figyelt kérdés

A következő történt:

édesanyám pszichiátriai gondozott, elhatározta, hogy feljelent, hogy bántalmazom, bosszúból, mert "csúnyán beszéltünk vele"


Egy igen komoly rendőrségi ügy folyt le, majd a 30 napos távoltartási végzéssel kapcsolatban lefolyt egy tárgyalás, melyen anyám egymással ellentmondó tényeket közölt, a szavahihetősége erősen megkérdőjelezhető volt, például tagadta, hogy őt kezelik, de később elismerte. Mintha csak egy beszélgetés lett volna az egész tárgyalás.


Hiába álltunk ott tiszta és logikus vallomással és érvekkel a barátnőmmel, mintha figyelembe se vették volna, hogy bejöttünk, meghozták a távoltartási végzést, ráadásul a jegyzőkönyv le volt sarkítva az ítélethozatalban lényeges részletekre, azok az információk, melyek anyám ellen szóltak volna, vagy részemről engem védtek volna, nem kerültek bele a jegyzőkönyvbe.


Egyébként a jegyzőkönyv aláírását úgymond kényszerítették, mivel el akartam olvasni, de nem engedték, hogy azonnal írjam alá, mert sietniük kell. Utólag derült ki, hogy alá se kellett volna írnom.


Most akkor a jegyzőkönyv az arról szól, ami alapján a vádat felépítik, vagy valahol, ha fellebbezek, elérhető az egész anyag? A nő, aki a jegyzőkönyvet elvileg készítette, folyamatosan gépelt és legalább 10 oldalnyi szövegnek benne kellene lennie, ehelyett kb 20 sornyi szöveg van csak ami alapján szélsőségesen elítélhető vagyok.


MI EZ?????


2013. júl. 8. 08:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Most komolyan, miért írsz alá bármi ilyen, hivatalos dokumentumot, anélkül, hogy elolvasnád? Akkor is, ha sietnie kell az ügyintézőnek...


Ez van, keress jobb ügyvédet és fellebbezz.

2013. júl. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A távol-tartási végzés nem büntetés. Engem pl. ötször küldött a bíróm elmeszakorvoshoz, hogy véleményt írjon, most megyek az 5. vizsgálatra és 65 ezret fizettek ki eddig a vizsgálatokért a bíróság, amit persze rajtam akarnak majd behajtani. De ez még nem beültetés. Az ítéletre várok 4 és fél éve. Egy semmiség miatt.
2013. júl. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Második : milyen ügyben szívatnak ? Kíváncsivá tettél.
2013. júl. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!