Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha aláírtam ezt a szerződést...

Ha aláírtam ezt a szerződést arról, hogy egyetem után nem megyek külföldre dolgozni, és le kell dolgoznom az egyetemi évek kétszeresét, azt csak abban a munkában dolgozhatom le? Többi lenn

Figyelt kérdés

Pl én tanítóképzőbe járok, most vagyok elsőéves és ha elvégeztem a sulit, akkor a nyolc évet csak tanítóként dolgozhatom le? Ha pl bolti eladóként dolgoznék azt beleszámítanák? és ugyanígy külföldre semmiféle munkára nem mehetek vagy csak tanítóként nem dolgozhatok kinn?

Elég baj hogy nem vagyok ezzel tisztába, de hát a tandíjas sulit nem engedhetjük meg magunknak, viszont most kezdtem el azon gondolkodni, hogy tanítóként lesz-e jövőm...



2013. júl. 13. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerencséd van, már nem kell a képzési idő kétszeresééig, csak ugyanannyi ideig. Most változtatták meg, és visszamenőlegesen is érvényes. Bármit dolgozhatsz. Még külföldön is dolgozhatsz, egy magyar cégnek. A lényeg, hogy ide perkáld az adót. (Onnan tudom, hogy szeptembertől megyek egyetemre.)
2013. júl. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja azt kifelejtettem: Ha határon túli magyar vagy, akkor "természetesen" tiéd a kiváltság, hogy Romániába dolgozz, és a románoknak fizesd az adót. Ezzel lehet, hogy tudsz trükközni valahogy. :D
2013. júl. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen a bolti eladó is beleszámít persze.
2013. júl. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Egyébként az nincs tiltva, hogy külföldre menj, az a lényeg, hogy meglegyen az x év hazai munkaviszony (bármilyen bejelentett munkahely megteszi) 20 éven belül.
2013. júl. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Régebben úgy volt, hogy 20 év alatt kell a képzési idő kétszeresét Magyarországon dolgozni.

Mindig variálnak valamit, most már talán csak a képzési időnek megfelelő ideig kell dolgoznod itthon bármilyen munkát, de már olyant is hallottam, hogy a regisztrált, aktív munkanélküliként eltöltött idő is beleszámít.


Állandóan változnak a dolgok, nehéz követni, valószínű pér év múlva el is törlik az egészet.

2013. júl. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivan ha vallaki 20éven bellől nem dolgozná le akora már rég ellévűlt lenne ?
2013. júl. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem dolgozod le 20 év alatt, akkor egyszerűen ki kell fizetni a képzést. (Még az is lehet, hogy kamatokkal.) Ha nem tudod miből, akkor mész a börtönbe. Sz*r egy ország.
2013. júl. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
de 20év csak a komoly büncselekményekért jár és az ellévülés a büncselekmény maximállisan kiszabható ideje.
2013. júl. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!