Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 14/18 év alatti gyermeket...

14/18 év alatti gyermeket vagy/és a szüleit beviszik a rendőrségre, ha este 8 óra után kint van az utcán? Mennyi a korhatár?

Figyelt kérdés
2013. júl. 13. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, főleg ha ott a szülő.... ilyen melegben mi is mentünk ki az utcára a gyerekekkel 8 után.
2013. júl. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 rémuralom ***** válasza:
Csak egyedül/haverokkal lófrálásról van szó (ha vele van a szülő, akkor semmi gáz), és nekem nem 8 óra rémlik, hanem 10, bár ebben lehet, hogy tévedek. 18 a korhatár, de szerintem csak igazoltatás van, nincs rendőrségre behurcolás meg ilyesmi.
2013. júl. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szülő nélkül gondoltam. Köszönöm.
2013. júl. 13. 23:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen törvény ami alapján be kéne vinni x óra után az y évnél fiatalabb gyerekeket az utcáról.
2013. júl. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen törvény amúgy. este 10 óra után lett volna szó ilyenről és 16 év alatti gyerekekre vonatkozott volna de nem lett belőle semmi.

Ha szülővel van akár hajnali 1 kor is kint lehetnek.

De mivel ilyen törvény nincs így nyugodtan kint lehetsz. Persze ha éjfélkor mászkál kint a srác akkor a rendőrök nyilván megkérdik hogy mit csinál meg mi a terve szükség esetén hazaviszik, de csak indokolt esetben, ha ittas állapotban vagy más drogok és egyéb tudatmódosító szerek befolyásoltsága alatt van. Bevinni maximum akkor fogják ha valami rosszat csinált.

2013. júl. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja jó , rendben , köszönöm szépen.
2013. júl. 13. 23:42
 7/9 anonim válasza:

Szia!

12 évesen hajnalkor épp mentem haza a rendőrség mellett, nem történt semmi:D

2013. júl. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen szabály vagy rendelet.
2013. júl. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ennek örülök , köszi:)
2013. júl. 14. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!