Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azonnali hatályú felmondással...

Azonnali hatályú felmondással felmondhatok a határozott munkaviszonyú munkahelyemen ha találtam jobb állást? Ha igen, hogyan, vagy miért nem? 2103-at törvények hogy változtak? Nem igazodok ki

Figyelt kérdés
munkahelyet váltanék, 8 hónapja dolgozom egy gyárban, de váltanék, pénzben is jobb, munkaidőben is, felvennének az új helyre azonnal, a régitől hogy tudok mihamarabb megszabadulni?? köszi!

2013. júl. 14. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azonnali hatállyal csak akkor mondhatsz fel, ha a másik fél súlyosan megsértette a szerződésben vagy az egyéb rendelkezésekben vállaltakat. Ha ilyen nincs, márpedig te nem ilyen miatt akarod felmondani, akkor marad a közös megegyezés, vagy kifizeted a szerződésedből hátralévő időre eső bérrel megegyező lelépési díjat.
2013. júl. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem határozott, nekem határozatlan szerződésem van, ilyen így nincs, csak le kéne elvileg dolgoznom, de azt nem tudom... másik melóhelyen 2xesét keresném a jelenlegi béremnek, igy jobban megérné vh lelépnem.... v felmondanom. :(
2013. júl. 14. 19:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
akkor ne írj határozott munkaviszonyt !
2013. júl. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, ha normális a vezetőség, akkor közös megegyezéssel, azonnali hatállyal is megszüntethetitek a munkaviszonyt. Ezt viszont velük kell megbeszélni.

Más megoldásod nincs, határozatlan idő esetén le kell dolgoznod a felmondási időd, ha te mondasz fel.

Esetleg ha valóban dupláját keresed a jelenlegi bérednek, ajánljad fel, hogy a felmondási idődet megváltod pénzben - ez egy havi kereseted, amely a másik helyen 1 hónap alatt megtérül. Ebbe szerintem tuti bele fognak menni, ha csak nem akarnak kicseszni veled.

2013. júl. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is a közös megegyezéses felmondás lenne száémodra a legcélszerűbb alternatíva.
2013. júl. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!