Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha külföldi cég termékeit...

Ha külföldi cég termékeit közvetítő szereppel Facebook oldalamon értékesítem, akkor adóköteles vagyok a rajtam keresztül rendelő vásárlók termékei után?

Figyelt kérdés

Nemrég indítottam útjára az oldalam, mely néhány nap viszonylag nap népszerűségre tett szert. Az alap ötlet onnan jött, hogy sokan a külföldre utalás és a nehézkes garancia érvényesítés miatt nem rendelnek külföldi cégektől. Ezen feladatokat vállalom át azoktól, akik oldalamról adják le rendelésüket. A beszerzési árra az utalási költséget és egy minimális árrést teszek, ami tényleg minimális, ezért is lett ilyen hamar népszerű az oldal.

A vásárlók az én bankszámlámra utalják előre a termékek árréssel és utalási költséggel megemelt összegét, miután megkaptam, leadom a külföldi cégnek a rendelést a vásárló nevére és címére. Az én feladatom itt befejeződik, ha nem kell garanciát intézni. Minden egyéb a gyártó cég feladata, felelőssége.

Most, hogy felvázoltam a helyzetet kérdésem az, hogy ilyen közvetítő szereppel én adóköteles vagyok-e? Vagy van-e valami kötelességem, bejelenteni valóm valahova/valakinek?

Félek, ha ilyen ütemben növekszik oldalam népszerűsége, előbb-utóbb problémám lesz abból, ha tudtomon kívül törvénysértést követek el.


A választ/válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2013. júl. 20. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Onnantól kezdve, hogy nem a saját (használt) dolgaidat árulod, nem érvényes rád az, hogy egy bizonyos bevételig nem kell adót fizetned. Ez már üzelt, kereskedés. Itt már mindent pontosan könyvelni és adózni kell.
2013. júl. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, és egészen pontosan mit kéne tennem, hogy ezt legálissá tegyem? Milyen kezdeti és folyamatos(havi/évi) költségei lennének a bejegyzésnek? Erről nekem ha tudna valaki pontos felvilágosítást adni, azt nagyon megköszönném.
2013. júl. 22. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!