Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki jártas az autójogban?...

Valaki jártas az autójogban? Kölcsönadási?

Figyelt kérdés

Jó napot!

A történetem a következő.Volt egy Opel Astra Combi személyautónk, amit nagyobbra cserélés miatt szerettünk vna eladni.Már másnap volt rá jelentkező megegyeztünk a vételárban ami 140 ezer forint volt.És még abban, hogy másnap reggel a Városházán átíratjuk az autót.Itt is hagyott 10 ezer forint előleget.Másnap bementünk a Városházára, és ott jöttünk rá, hogy nincs meg a kocsi forgalmija, tehát nem tudjuk átíratni.Még a vásárlók előtt megkértük az új forgalmit, aminek az átfutási ideje 1maximum 2 hét.Megegyeztünk ha még ide adnak 100 ezer forintot akkor kölcsönadásival kihúzzuk addig amíg meg nem jön a forgalmi.Ide is adták a pénzt, és megírtuk a kölcsönadásit.De itt hibáztam először mert a kölcsönadásit határozatlan időre írtam.Igaz beleírtam h minden felelősség és bírság a kölcsönvevőt terheli.Szuper gondoltam magamban , semmi baj nem lehet , maximum 2 hét és át lesz íratva a kocsi.Egy hétre rá megjelent a kölcsönvevő, hogy ki van vonva a kocsi a forgalomból, és kéri vissza a pénzét.Ijedtemben nem tudtam mit csinálni és visszaadtam neki 30 ezer forintot, mert azt mondta h használhatatlan lett a kocsi így és neki bérelnie kell egy autót a munkájából kifolyólag.Azt mondta , hogy visszaadja a kocsit ha az egész összeget visszafizetem.Nem hagyott nyugodni a kisördög, mert voltunk bent a városházán és nem mondták, hogy ki lenne vonva a kocsi a forgalomból.Reggel városháza, és nincs semmi probléma az autóval.Felhívtam a kölcsönvevőt, és a felesége vette fel.Mondta hogy adjuk vissza minél előbb a pénzt mert a férjét bevitték a rendőrök valami régi bírság miatt, és ha kifizette a bírságot akkor nem kell leülnie.Mondtam neki, hogy nem fogom tudni olyan hamar visszaadni, mert már elköltöttük a pénzt.Akkor egyezzünk bele, hogy más nevére írassuk a kölcsönadásit.Mondtam h semmi ilyenbe nem egyezek bele ha kijött a kölcsönvevő akkor leülünk és megbeszéljük hova tovább.Utánna napi szinten hívogattak, hogy leviszik a kocsit a bontóba.Mondtam h vigyék de nálam van a törzskönyv ami addigra meg is jött.Utánna nagy csönd vagy 3 hétig.Majd a 4 edik héten felhívott a kölcsönvevő, hogy neki mindenképp kellene az autó meg, amúgy is esedékes már befizetni a kötelezőt és lejönne a csekkért.Lejött a csekkért megbeszéltük h kell neki az autó, és minél hamarabb fizeti.Lejött a szóban forgó autóval tehát az Opellel amit mi adtunk el neki, és az eleje össze volt törve, és állítólag elhagyta a boltban a kulcsot és kábellel indította az autót.Elment hogy másnap befizeti, mert az ö érdeke is nehogy megbüntessék.Teltek a hetek, mire jött az Allianz-tól a papír, hogy felmondták a biztosítást mert nincs befizetve.Felhívtam és esküdözött, hogy befizette meg is beszéltük, hogy másnap bemutatja a csekket.NEm jött.Tehát a biztosítást felmondták.A mai napon újra felhívtam, és érdeklődtem mis is van.Ő azt mondta, hogy ha visszaadom mind egy szemig a pénzét visszahozza a kocsit.Láttam hogy néz ki a kocsi.Teljesen leharcolva, szétmenve.És még ma is mondta , hogy miért pattogok a biztosításon hiszen kötött újat.....

Válaszára mindenképp szükségem lenne

Köszönöm

Gyüre Tímea


2013. júl. 23. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Kedves Tímea!

Hivatalos jogi állásfoglalást nem tudok adni, de én jelen pillantban azt az átíratást próbálnám mindenképp ráerőszakolni a vevőre, ami meg lett ígérve. Ha jól értem az eredeti vételár 60 ezer forint híjján ki van fizetve - mivel elég zűrös a vevő, két választása van: vagy erőlteti, hogy ezt is megadja és talán hónapokig is húzodhat a dolog, vagy lenyeli ezt a veszteséget az árból és felajánlja, hogy adásvételivel kiszáll a történetből - s remélhetőleg örökre békénhagyják ezek a furcsa népek. Ugyanakkor ha jól sejtem a korlátlan idejű kölcsönadást akármikor felmondhatja és azt csinál az autóval, amit akar (nyílván maszek vagy hivatalos bontó, amiből talán bejön a bevételkiesés). Autós szemel nézve egy 140 ezres Astra kombi gondolom eredetielg sem lehetett a használtautópiac krémje, a vevő csak rátett egy lapáttal. A vevő által eddig kifizetett összeget az autóban keletkezett kárként kell felszámítani.

2013. júl. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Nem tudom hogy érdemes e magamra gyújtatnom a házat....De akkor is ott van az Allianszos tartozás, és az is majdnem 40 ezer....
2013. júl. 23. 21:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Talán a politika->törvények/jog kategóriában kap szakértőbb választ is, lehet át kéne rakni oda a kérdést.
2013. júl. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Másnap bementünk a Városházára, és ott jöttünk rá, hogy nincs meg a kocsi forgalmija, tehát nem tudjuk átíratni."

Forgalmi nélkül használta az autót?

Vagy a törzskönyv nem volt meg az adásvételikor?


Mi van az eredeti adásvételi szerződéssel? Megvan, vagy ki lett dobva?


Mi áll pontosan a "kölcsönadási" szerződésben?

Benne van, hogy meg fogja szerezni a tulajdonjogot a használó?


A forgalmiba be lett jegyeztetve, hogy a mostani használók az üzembentartók?


A kötelező biztosítás elmaradt díját (törlés miatt a fedezetlenségi díjat) a tulajdonoson fogja behajtani a biztosító (ahogy a gépjármű adót is az önkormányzat, ha nem rendeződik a gk.sorsa január 1-ig)

Ezt az összeget csak polgári peres eljárásban tudjátok visszaszerezni a használótól (előtte persze ki kell fizetnetek a biztosító által követelt összeget és utána pereskedhettek)


A leírás alapján a "vevő" nem nagyon hajlik az átíratásra, sem a normális megegyezésre.

Lehet vele harcolni, telefonálgatni,de nem valószínű, hogy eredményre vezetne.

További kármentés érdekében a legjobb lenne valóban kivonatni a forgalomból az autót. Írni a használónak egy tértivevényes levelet, hogy: "a kölcsönadási szerződésben foglaltaknak megfelelően rendezze a keletkezett tartozásokat, valamint megállapodásotok értelmében bonyolítsátok le az adásvételi szerződést. Amennyiben ezeknek 8 napon belül nem tesz eleget, a gépjárművet kivonatod a forgalomból."

Mondjuk ez sem lesz egyszerű, ha nincs nálad a forgalmi, de hátha a használó ezt nem tudja.

2013. júl. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Syrakusa ***** válasza:

Ezt nem teljesen értem,kifizettték a 140EFt - os vételárat,kiderült,hogy nincs meg a kocsi forgalmija és még Ti kértetek +100EFt - ot azért,hogy 2 hétig(amig a forgalmi meg nem jön)kölcsönadásival használhassa a vevő a kocsit(forgalmi nélkül)?Most vagy Én vagyok balfész és nem jól értelmeztem vagy a vevő volt irdatlan marha..........

Bocsi az offért de érdekesnek tartom,hogy egy 140EFt - os autót megvett valaki 240EFt - ért(aminek közbe el is tűnt a forgalmija)!


Itt kaphatsz segítséget a jogi kérdésekbe: [link]

2013. júl. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!