Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van a rendőrnek joga kipakolta...

Van a rendőrnek joga kipakoltatni a zsebeimet közterűleten megalapozott gyanú nélkül?

Figyelt kérdés
Szóval egyik este ültem egyik haverral a vasútállomáson vártuk a vonatot egyszer csak odajön hozzánk két rendőr "Jò estét személyit lakcímkártyát..." Odaadtuk a papírjainkat amikor az egyik rendőr megszòlal akkor pakolják ki a zsebeiket. Nem tudtunk mást tenni kipakoltuk utánna havernak beletùrt a zsebeibe rólam pedig levetette a cipőm és "átnézte" utánna visszakaptuk az iratainkat jó estét és jò utat kívántak. Szòval azt szeretném megtudni van e joga rendőrnek így nyilvánosan megaláznia a tömeg elött ...?

2013. júl. 24. 09:20
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elnézést az esetleges helyesírási hibákért !
2013. júl. 24. 09:23
 2/14 anonim ***** válasza:
igen
2013. júl. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ezentúl elkerülöm őket (ez am elég szomorú)
2013. júl. 24. 10:18
 4/14 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy ha ellenállsz, az már valóban megalapozott gyanúra ad okot, és még be is visz a végén.
2013. júl. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Miért lenne "szomorú"? Ha éjjel vonatra várva megkéselnek, akkor te lennél leginkább felháborodva, hogy a rendőrség miért nem végzi a munkáját. Amihez hozzátartozik pl közbiztonságra különösen veszélyes eszközök keresése is.
2013. júl. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

"Miért lenne "szomorú"? Ha éjjel vonatra várva megkéselnek, akkor te lennél leginkább felháborodva, hogy a rendőrség miért nem végzi a munkáját. Amihez hozzátartozik pl közbiztonságra különösen veszélyes eszközök keresése is."


Jó duma, csak éppen még soha nem láttam, hogy a rendőrök egy cigánynál kerestek volna bármit is, pedig azok éjjel-nappal ott lebzselnek minden vasútállomáson, és a késelések 99%-át ők követik el.

Ellenben a teljesen normális, konszolidált embereket előszeretettel zaklatják a rend őrei..

2013. júl. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6-osnál ott a pont.
2013. júl. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Itt, a nyóckerben a cigánygyerekeknek még a gatyájába is belenéznek. Szó szerint. Őszintén szólva én nem is bánom.

Érdekes módon engem eddig még csak nem is igazoltattak.


Lehet, hogy tényleg csak gyanúsak voltatok.

2013. júl. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Itt, a nyóckerben a cigánygyerekeknek még a gatyájába is belenéznek."


Nem tudom, hogy a 8 melyik részéről beszélünk, meg amúgy sem sűrűn járok bent mélyen a 8ban, de a nyugati aluljáróban, akármikor járok arra, rendszeresen azt látom, hogy állandóan járőrözik ott néhány rendőr. Mégis ott héderelnek a rossz arcú cigányok, akiknek már a szeme se áll jól, a cigányqrvák ott kínálgatják magukat a turistáknak a rendőröktől 2!! méterre, a késes cigányok a Westend bejárata előtt árulják hangosan ordibálva a lopott telefonokat, amiket a pláza tetején rabolnak el a fiatal gyerekektől, és a rendőrök magasról szarnak rájuk.

És ezt a saját szememmel látom naponta, nem csak hallottam innen-onnan..

2013. júl. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Bajer ***** válasza:
Közterületen ő a góré, magánterületen csak bírói engedéllyel. Én szívesen alávetném magam ilyennek. Ha leveteti a cipőmet, mindjárt a másikat is odaadnám neki. Garantálom, hogy elhányná magát. nyehehehe...juj! Ez már hatóság elleni erőszak lenne?
2013. júl. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!