Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közterületen alkohol fogyasztá...

Közterületen alkohol fogyasztás most akkor szabad vagy nem?

Figyelt kérdés

Mostanában rengetek vélemény és hír megjelent az interneten ahol azt vitatják, hogy nem szabályozzák mostmár az alkohol fogyasztást közterületen és nem is büntetnek érte.


Valaki alá tudná ezt támasztani? Habár volt 1-2 eset mostanában , hogy épp sört ittam mikor elsétált mellettem rendőr látta is és szó nélkül hagyta.


De tavaly nyáron például kétszer is megbüntettek ezért.


Most akkor hogy is van?


2013. jún. 11. 23:31
 1/5 intrepid ***** válasza:
Önkormányzati szinten hoznak rendeletet, tehát nem törvény, hanem rendelet. Nem tudom, hogy rendelet nem ismerése esetén is lehet-e büntetni. Ugye a jog úgy szól, hogy a törvény nem ismerete nem mentesít a büntetés alól. Azért nem tudom, hogy ha átmegyek a szomszéd településre, kerületbe itt pesten, tudnom kell - e, hogy a helyi "főhajjakend" mit rendelkezett.
2013. jún. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2013. jún. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
intrepid: nyilván ugyanez vonatkozik a rendeletekre is, különben bárki, aki megszegi, kamuzhatná azt, h nem ismerte.
2013. jún. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen ezt az oldalt néztem én is amit a 2. válaszoló belinkelt.


Most elvileg a törvény felülírja az önkormányzati rendeletet vagy valami ilyesmi?!

2013. jún. 12. 11:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen. A parlament által hozott törvények, kormányrendeletek és egyéb jogszabályok magasabb rendűek, mint az önkormányzati rendeletek.


A magam részéről egyébként nagyon remélem, hogy mielőbb észreveszik az illetékesek is a linkelt cikkben említett törvényi hiányosságot, és be is pótolják.

2013. jún. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!